Новости

Сите Nokia смартфони ќе бидат надградени со Android 9 Pie

HMD е една од неколкуте компании што ќе ги надградат сите смартфони што се лансирани со Android 9 Pie...


Нов модел на премиум Nokia кон крајот на 2018 година

HMD Global изгледа дека ќе презентира нов модел на премиум смартфон кон крајот на 2018 година, кој ...


Huawei ќе лансира Android Go смартфон од Y серијата

Huawei влегува во Android Go светот со супер евтин Y5 Lite смартфон со задоволителни перформанси


HMD Global со арсенал смартфони во Барселона за MWC 2018

HMD Global на штандот во Барселона излезе со Nokia 6, Nokia 7 Plus, Nokia 8 Sirocco, Nokia 8810(банана телефонот во комплет...


Nokia 1 доби серификат, подготвен за пласман

HMD Global ја обезбеди сертификацијата на претстојниот мал и евтин смартфон Nokia 1 кој доби одобрение од американската Федерална...


Nokia 1 ќе биде најмалото и најевтино смартфонче на HMD Global

Финската компанија HMD Global планира дополнително да се спушти во основниот сегмент од пазарот на смартфони со планираниот модел Nokia 1...


Nokia 1 доаѓа во март како дел од Android Go програмата

Android Go ќе ги таргетира пазарите каде корисниците не можат да си дозволат премиум смартфон и интернет. Повеќе компании склучија...


Nokia 105 по трет пат си ја пробува среќата

Nokia 105 не е нов модел, туку веќе неколку пати се враќа реанимиран. Телефонот нема драстично променет дизајн...


Видео со новата евтина Nokia 150

Погледнете го видеото со новиот евтин модел што го лансираше Nokia, со број 150. Ова е модел што ги бара корисниците носталгичари за...


Nokia 1100 може да се продаде за 50.000еу на црн пазар!

Nokia 1100 сега има голема вредност на црниот пазар, кој може да достигне вртоглаво висока цена. Ако го имате скриено некаде во фиока,...


Лансирани евтините Nokia 150 телефони, за Android смартфоните ќе почекаме

HMD Global, новата компанија која управува со брендот на Nokia, претстави два нови телефона кои се уште не се од Android серијата туку се...


Не е iPhone, туку циглата Nokia 1100 е најпродаван телефон

Денес Apple е апсолутен владетел со продадени стотина милиони примероци на последните модели на iPhone 6, но ако се мерат апсолутните...


Meizu M2 со уникатна промоција преку Nokia 1110

Meizu смисли уникатен начин за промоција на претстојниот евтин смартфон Meizu M2 со покана во која е вграден иконскиот телефон Nokia 1110...


Nokia се врати од мртвите со Nokia 105

Nokia разочара голем број на фанови откако се откажа од плановите да лансира нов смартфон со Android оперативен систем, но затоа пак се...


Nokia се враќа со Android Lollipop смартфони

Фановите на Nokia не може да се помират со фактот дека телефоните на Nokia повеќе не постојат, односно правото на користење на брендот и...


Nokia се враќа на корените

Требаше да се случи чудо и Microsoft да ја купи Nokia, за конечно да добиеме телефон каков што ни е потребен.


Microsoft ќе создаде нова историја со Nokia

Веста дека Microsoft го откупи мобилниот оддел на Nokia за 7 милијарди долари речиси на сите им е познат и се уште се прават анализи дали...


Најпродаваниот телефон не е ниту iPhone ниту Samsung Galaxy

Кога ќе се постави прашањето кој е најпродаван мобилен телефон на сите времиња како логичен одговор следува iPhone или пак некој од...


Претставен носталгичниот телефон Nokia 225

Nokia без голема возбуда претстави нов телефон кој потсетува на старите добри времиња кога финскиот производител беше лидер на пазарот на...


Nokia 108 по цена од само 29 долари

Финската компанија повторно лансираше едноставен мобилен телефон на пазарот кој не потсетува на едни не така дамнешни времиња кога беше...


Претставен Nokia 109 – евтин, мал и old-school

Nokia го претстави новиот смартфон од ниска класа, Nokia 109, кој им се враќа на старите добри корени.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm