Новости

Nokia 5 и Nokia 6 добиваат одлична надградба

Nokia 5 и Nokia 6 како смартфони кои се во употреба речиси една година добиваат одлична надградба на нивниот оперативен систем со...


Позната цената на Nokia 6 (2018) во Европа

Nokia 6 (2018) беше првиот смартфон на HMD Global со кој ја започна годинава во поход по нови купувачи, а корисниците во Европа веќе може...


HMD Global со арсенал смартфони во Барселона за MWC 2018

HMD Global на штандот во Барселона излезе со Nokia 6, Nokia 7 Plus, Nokia 8 Sirocco, Nokia 8810(банана телефонот во комплет...


Nokia 6 (2018) веднаш си доби надградба со Android 8.0 Oreo

Новиот смартфон Nokia 6 (2018) кој во петокот беше официјално претставен во петокот ги разочара фановите бидејќи стартуваше со постара...


Што нуди новиот Nokia 6 (2018) за пристојна цена?

HMD Global го скрши мразот годинава и го претстави својот прв смартфон кој е продолжение на ланската понуда. Станува збор за следната...


Вака ќе изгледа новиот Nokia 6 (2018)

Непосредно пред официјалната промоција на Nokia 6 (2018) на кинеските мрежи се појави првата слика од претстојниот смартфон која открива...


За прв пат потврден Nokia смартфон од генерацијата 2018

HMD Global очигледно годинава нема да промени многу во шемата за именување на своите смартфони, па така се очекува новите модели да ја...


Nokia 8: Издржува ли гребење, палење и виткање?

Му дојде редот и на Nokia 8 кај јутуберот JerryRigEverything, кој важи за голем бренд кога станува збор за тестирање на премиум модели на...


HMD Global вети надградба на сите Nokia смартфони со Android Oreo

Марк Трундл, генералниот менаџер на HMD Global за Југоисточна Азија и Австралија, посочи дека компанијата планира до крајот на годината...


Индија е луда по Nokia 6

Индискиот пазар полека се доближува до бројките кои ги постигнуваат кинезите со тоа што има речиси идентична популација, но помала...


Nokia 6 ја доби јулската безбедносна надградба

HMD Global ја подготви и веќе лансираше новата софтверска надградба за нивниот засега најдобар смартфон Nokia 6 кој се продаде и во...


Новите Nokia смартфони стартуваат во Финска

HMD Global најави дека до крајот на месецов сите нови смартфони на Nokia ќе бидат глобално лансирани, па новата авантура започнува од...


Nokia 6 ја добива Android 7.1.1 Nougat надградбата

Одличниот смартфон Nokia 6 кој се уште го чекаме да се најде во Европа во пошироката продажба веќе ја доби Android 7.1.1 Nougat...


Nokia 6 добива надградба со Android 7.1.1

Супер популарниот смартфон Nokia 6 ја добива најновата софтверска надградба со оперативниот систем Android 7.1.1 Nougat која „тежи“ околу...


Новите Nokia телефони наскоро во 120 земји низ светот

HMD Global ќе ги лансира новите Nokia смартфони на 120 пазари ширум светот во текот на мај, секако не секаде во ист ден, но добра вест е...


Nokia 6 урна нов рекорд на инстант продажба

Европа имаше можност да ја види најавата за неверојатно успешниот смартфон Nokia 6 на MWC 2017 во Барселона, но се уште го чека неговиот...


MWC 2017: Telefoni.mk во живо од 26 февруари!

Mobile World Congress 2017 е најголемиот мобилен настан во годината, каде ќе бидат презентирани ексклузивни модели на смартфони и слични...


Nokia 6 три пати се распродаде како алва - HMD не може да постигне

Nokia е најголемиот победник за почетокот на 2017-та година бидејќи досега три пати целосно се испразнети залихите кои му се довери на...


Nokia 6 ќе има уште поевтина Heart верзија

Засега Nokia 6 е апсолутен хит во Кина со речиси 1.5 милион нарачки, што се должи на лесно достапната цена од 250 долари и многу...


Nokia спрема 18,4 инчен таблет за MWC 2017

Nokia 6 беше рекордно распродаден откако го лансираше компанијата HMD Global. Охрабрена од продажбата, компанијата уште во наредниот...


Nokia 6 распродаден со над милион примероци за 1 минутка!

После Нова година беше презентиран првиот смартфон со логото на Nokia од компанијата HMD Global. Корисниците се разочарани затоа што овој...

 
Најнови телефони
 
  • Motion
  • Aurora
  • Keyone
  • DTEK60
  • DTEK50
  • Xperia L2
  • Xperia XA2 Ultra
  • Xperia XA2
  • U11 Eyes
  • U11 Plus