Новости

Nokia 8 Sirocco: „Обичниот живот бара екстравагантен телефон“

Nokia го презентираше својот 8 Sirocco премиум модел на MWC саемот во Барселона. Моделот има IP67 сертификат...


Twitter: Најспоменуван телефон од Барселона е Nokia 8110

Nokia доби многу награди на Mobile World Congress 2018 во Барселона. Најмногу внимание привлече со повторно...


Nokia ќе засили темпо со два премиум смартфони

Nokia имаше солидна презенација на MWC 2018 со неколку нови модели, но недостасуваше вистински премиум смартфон со тотална моќ. Затоа...


Nokia 8 Sirocco на MWC: Елегантен и со заоблени агли

Веруваме дека ќе дојдат добри времиња за Nokia со моделот 8 Sirocco, кој доаѓа со заоблени агли. Nokia 8 Sirocco...


HMD Global со арсенал смартфони во Барселона за MWC 2018

HMD Global на штандот во Барселона излезе со Nokia 6, Nokia 7 Plus, Nokia 8 Sirocco, Nokia 8810(банана телефонот во комплет...


8810 е новиот „банана модел“ на Nokia

Првиот „банана телефон“ на Nokia беше лансиран во 1996 година, кој народски го нарекувавме телефон на лизгање...


Nokia 8 Sirocco ќе биде премиум модел

HMD Global го заштити името Nokia 8 Sirocco кој го планира за нивниот следен моќен и супер квалитетен смартфон од средната класа со...


Nokia 8 и Nokia 9 наскоро доаѓаат во пакет

HMD Global планира да реализира глобален пласман на новите премиум смартфони Nokia 8 и Nokia 9 кои наскоро ќе пристигнат точно навреме во...


Нов и чист Android 8.0 Oreo е креиран за Nokia 8

HMD Global објави дека Android 8.0 Oreo отсега е достапен за смартфонот Nokia 8...


Nokia 8 предничи со брзата Android Oreo надградба

Секоја чест за HMD Global кој си стоеше на зборот и успеа да се наметне како лидер со брзата надградба на оперативниот систем на Nokia 8...


Nokia 8 има многу лоши бои на екранот

HMD Global со новиот модел Nokia 8 многу се доближи до премиум класата барем кога се во прашање спецификациите, но по направените тестови...


Android Oreo стартува со бета верзија за Nokia 8

HMD Global во стилот на големите брендови ја активираше бета програмата за тестирање на новиот софтвер со Android 8.0 Oreo кој е достапен...


Пристигна нов Nokia 8 со 6 GB RAM

HMD Global на домашно тло во Финска го најави новиот модел на Nokia 8 кој има многу помоќен хардвер со 6 GB RAM и 128 GB основна меморија...


Nokia 8: Издржува ли гребење, палење и виткање?

Му дојде редот и на Nokia 8 кај јутуберот JerryRigEverything, кој важи за голем бренд кога станува збор за тестирање на премиум модели на...


Видео: Ќе се превитка ли Nokia 8?

JerryRigEverything кој прави супер забавни и едукативни тестови на издржливост дојде на ред да го тестира и Nokia 8 премиум смартфонот на...


Nokia 8 наскоро добива Android 8.0 Oreo

Nokia 8 како еден од најновите смартфони на HMD Global наскоро ќе ја добие и последната верзија на оперативниот систем Android 8.0 Oreo...


Откриена цената на Nokia 8 во Европа

HMD Global потврди дека тест моделот неодамна регистриран од Американската Федерална комисија за комуникации е всушност Nokia 8, а негова...


Samsung Galaxy S8 и S8+ се најпродавани Android телефони во Q2

Strategy Analytics објавила извештај за најпродавани телефони - најпродавани Android телефони се Samsung Galaxy S8 и S8+, а од iOS се...


Официјално претставен премиум моделот Nokia 8

Конечно дојде денот кога HMD Global конечно го презентираше официјално својот премиум смартфон Nokia 8...


Прво промо видео за цврстината на Nokia 8

Првото промо видео за Nokia 8 е окаратеризирано како чудно, како разговор меѓу двајца тажни луѓе. Канцеларијата изгледа празна и жената...


Цената на Nokia 8 во Европа - 520еу

HMD Global ќе ја открие официјално Nokia 8 за две недели, на 16 август. Благодарение на постојаните протекувања на информации и слики...

 
Најнови телефони
 
  • Motion
  • Aurora
  • Keyone
  • DTEK60
  • DTEK50
  • Xperia L2
  • Xperia XA2 Ultra
  • Xperia XA2
  • U11 Eyes
  • U11 Plus