Новости

Nokia ќе засили темпо со два премиум смартфони

Nokia имаше солидна презенација на MWC 2018 со неколку нови модели, но недостасуваше вистински премиум смартфон со тотална моќ. Затоа...


Nokia 9 веќе има функционален прототип

Nokia 9 е еден од подолго очекуваните смартфони на HMD Global во премиум класата со оглед на тоа што се очекува да понуди многу моќен...


MWC 2018: Какви модели не очекуваат од Samsung, Sony и Nokia

После CES саемот за потрошувачка електроника во Лас Вегас, вниманието се насочува кон Барселона. Секоја година традиционално се одржува...


Потврдено: Nokia 9 ќе има дуо селфи камера

HMD Global е се поблиску до лансирање на нивниот досега најмоќен смартфон Nokia 9 за кого се предвидени и најквалитетните компоненти....


Nokia 8 и Nokia 9 наскоро доаѓаат во пакет

HMD Global планира да реализира глобален пласман на новите премиум смартфони Nokia 8 и Nokia 9 кои наскоро ќе пристигнат точно навреме во...


Фото: Nokia 9 ќе изгледа фантастично

Претстојниот премиум смартфон на HMD Global ќе биде Nokia 9 што е досега добро познато на јавноста, но малку беше јасно како ќе изгледа...


Видео: Nokia 9 ќе има прекрасен дизајн

Претстојниот Nokia 9 со кој HMD Global ќе ја заврши годината на успешно враќање на финскиот бренд ќе пристигне со прекрасен дизајн за што...


Nokia 9 доаѓа со модерен дизајн со тенки рамки

Не би требало HMD да лансира уште еден модел до крајот на 2017 година. Од финската компанија се очекува да ги претстави Nokia 2, 7 и 9 на...


Прва слика откри топ дизајн за Nokia 9

HMD Global ќе ја заокружи годинава со нивниот досега најмоќен смартфон Nokia 9 кој ќе треба да покаже дали враќањето на брендот е само...


Nokia 9 ќе пристигне со Android Oreo

На GFXBench сајтот за тестирање се појави нова верзија на претстојниот супер смартфон Nokia 9 кој од старт ќе работи со Android 8.0 Oreo...


Ова се процесорите за новите Nokia смартфони

Како што раководството на HMD Global најави до крајот на годината ќе бидат лансирани уште неколку нови смартфони со Nokia брендот, а сега...


Nokia 9 ќе го најави враќањето на Zeiss со двојна камера

HMD Global вчера потврди дека повторно Nokia телефоните ќе располагаат со Zeiss оптика на камерата со што партнерството ќе се обнови по...


HMD се откажа од Nokia 9 со 4 GB RAM и тоа е одлична вест за фановите

HMD Global компанијата од Финска се откажа од моделот на Nokia 9 кој располага со 4 GB за што испрати и официјален допис до американската...


Nokia 9: Доаѓа најмоќниот телефон на Nokia

Новата генерација на Nokia 3310 привлекува голем број на носталгичари за „вистински телефон“, но компанијата сепак мора да претстави и...


Nokia 9 згази уште на еден бенчмарк тест

Nokia 9 по фантастичните резултати на Geekbench, „згази“ и на бенчмарк тестот на сајтот Antutu каде се појави со моќниот осум-јадрен...


Протекоа први фотки од Nokia 9 со дуо камера

Nokia 9 ќе биде главниот премиум смартфон со кој HMD Global ќе го враќа финскиот мобилен бренд на врвот, па сосема разбирливо со првите...


Дизајнот на претстојните Nokia 8 и Nokia 9

Два цртежа излегоа од претстојните Nokia 8 и Nokia 9. HMD планира да ги опфати сите класи на телефони, од најевтините до најскапите и...


Први детали за цената на Nokia 9

HMG Global благодарение на носталгијата кон стариот фински бренд направи одличен камбек со евтините Nokia модели, но сега сите го...


Претстојниот Nokia 9 ќе биде фантастичен смартфон

Nokia веќе направи камбек со првите евтини Android модели Nokia 3,5 и 6, но со „деветката“ подготвува нешто навистина супер моќно и...


Nokia - старите добри смартфони, кои беа главни порано

Nokia порано беше алфа-мажјакот на пазарот, затоа сме толку носталгични за нејзините телефони...


 
Најнови телефони
 
  • Motion
  • Aurora
  • Keyone
  • DTEK60
  • DTEK50
  • Xperia L2
  • Xperia XA2 Ultra
  • Xperia XA2
  • U11 Eyes
  • U11 Plus