Новости

Се појави и интернационалната верзија на Nokia X6

Од вчерапретставениот нов смартфон Nokia X6 се појави нов модел со реден број (TA-1103) за кој се претпоставува дека ќе биде неговата...


Nokia X6 официјално претставен со топ дисплеј

HMD Global по долг период на кревање на возбудата и официјално го претстави новиот Nokia X6 смартфон од средната класа со топ дисплеј со...


Позната цената на Nokia X6

HMD Global и натаму успева да одржува голем интерес за своите нео-носталгични Nokia смартфони со Android оперативен систем, па така...


Познати многу детали за Nokia X6

Кинеската агенција TENNA ги откри првите детални информации за новиот смартфон на HMD Global, Nokia X6 кој ќе послужи како „среден“ уред...


Nokia ќе ја врати популарната “N” серија на пазарот?

Спремни сте за уште еден „ретро“ телефон на Nokia, но овој пат со исклучително високи перформанси и топ камера?


Нови слики за Nokia X ги потврдуваат засекот и двојната камера

HMD Global е уште една компанија што го прифати засекот на iPhone X. Моделот што најверојатно...


Nokia X6 ќе има двојна Zeiss камера

HMD Global не планира новиот Nokia X смартфон да го пласира во премиум класата, но тоа не значи дека Nokia X6 нема да биде доволно...


Новиот Nokia X нема да припаѓа на премиум класата

Кога се појавија првите информации дека HMD Global го подготвува новиот Nokia X веднаш помисливме дека поради самото име ќе донесе нешто...


Nokia X доаѓа на 27 април, откриваме слики

HMD ќе има нов мобилен уред, кој во моментот се именува како Nokia X, кој официјално ќе биде откриен на 27 април...


Вака изгледаат несудените Microsoft Lumia 2020, 650 XL и Nokia XL 2

Пртечената слика од прототипите на Microsoft Lumia 2020, 650 XL и Nokia XL 2 покажува што би било кога би било, односно ова се главните...


Nokia од Кина ќе напаѓа со Android смартфони

Nokia кратко објави дека планира голем камбек во 2016 година кога истекува забраната од Microsoft за лансирање на нови смартфони кои беа...


Nokia се враќа со Android Lollipop смартфони

Фановите на Nokia не може да се помират со фактот дека телефоните на Nokia повеќе не постојат, односно правото на користење на брендот и...


Nokia не е мртва - Се враќа и тоа со Android

Финскиот бренд се согласи на продажба на мобилниот сектор на Microsoft со што се откажа од користење на брендот Nokia Lumia за серијата...


Нова реклама за Nokia X2

Што е ова? Ова е единственото објаснување за новата реклама за X2.


Nokia подготвува слатка одмазда со Android

Финската компанија Nokia беше принудена да го продаде мобилниот оддел на Microsoft заедно со правата на користење на брендот Nokia Lumia...


Microsoft целосно ја закопа Nokia

Microsoft конечно ја комплетираше акцијата за превземање на Nokia но, според најновите одлуки на менаџментот финците воопшто немаат...


Претставен Nokia X2 - Нов хибрид за 100 евра

Microsoft официјално го промовираше Nokia X2 вториот модел на евтин смартфон кој работи на посебна верзија на оперативниот систем Android...


Nokia X2 ќе работи на Android и Windows Phone

Првиот Nokia Android смартфон беше одличен показател дека купувачите се заинтересирани за овој невообичаен спој на хардвер и софтвер и...


Nokia XL - 5 инчен Android за 100 евра

Nokia официјално го пушти во продажба и третиот смартфон од новата серија кој работи на кустомизирана верзија на оперативниот систем...


Microsoft ќе го искористи Android за повеќе купувачи

Тери Мајерсон директорот на Windows во Microsoft во интервју за ZDNet изјавил дека компанијата нема да има никаков проблем со прифаќањето...


Nokia X ќе направи растур

Nokia X е достапен со рани резервации во Кина и интересот за мобилен телефон на финската компанија одамна не бил вака голем. За само...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm