Новости

Новите модели на iPhone немаат проблеми со перформансите

Apple во конгресната истрага на САД сведочеше дека направиле грешка при начинот на кој ги ограничиле перформансите на постарите iPhone...


Нови грижи - Apple ќе ги паузира големите надградби на iOs

Apple најверојатно донел одлука за паузирање на големите надградби и новитети во оперативниот систем iOs па така дури следната година ќе...


Со iOS 11.3 стартува изборот на корисникот за перформансите

Нешто порано од очекуваното Apple ќе стартува со нудењето избор на самиот корисник да одлучи дали ќе го користи софтверот кој го...


Samsung дециден - Не ги успоруваме смартфоните

Samsung одговори на барањата на италијанските здруженија на потрошувачи кои побараа истрага за телефонскиот гигант. 


Apple најави големи измени по скандалот со успорувањето

Apple најави дека со следната верзија на оперативниот систем iOS 11 ќе следат големи промени по скандалот за успорувањето на...


Кинезите ќе го истражуваат Apple за скандалот со перформансите

Организацијата на потрошувачи Shanghai Consumer Council од Кина ќе побара од Apple дополнителни информации од Apple за скандалот со...


Дали Apple ги успорува и iPad таблетите?

Откако се дозна дека Apple преку софтверски надградби ги успорува перформансите на iPhone смартфоните со застарена батерија која не...


iPhone 6 дополнително успорен

Apple повторно го успори моделот iPhone 6 по добивањето на софтверската надградба со оперативниот систем iOS 11.2.2. По направениот нов...


Ниту LG ниту Samsung не се како Apple

Се поголем број на Android производители одговорно тврдат дека ја немаат праксата на Apple да ги успоруваат своите смартфони штом...


Motorola не ги успорува смартфоните како Apple

Motorola јавно соопшти дека не врши никакви успорување на нивните смартфони во моментот кога батеријата ќе го изгуби оптималниот капацитет.


Apple призна дека има успорување кај постарите iPhone смартфони

Apple одговори на обвинувањата на повеќе корисници кои ги тестираа постарите iPhone смартфони на бенчмарк сајтови при што утврдија дека...


Ова ги успорува постарите iPhone смартфони - Дали е намерно?

Според повеќе тестови на бенчмарк сајтовите постарите iPhone смартфони со текот на времето имаат послаби перформанси по вина на...


Sony пушти „апдејт“ за три Xperia смартфони

Sony пушти „апдејт“ за три Xperia смартфони од кои XZ, XZs, и X Performance. Овие три смартфони ја добиваат безбедносната надградба за...


Sony Xperia X Performance се поднови со Oreo системот

Sony Xperia X Performance како еден од најмоќните и најрепрезентативните смартфони на Sony Mobile во последно време стигна многу рано со...


Sony Xperia XZ и X Performance се безбедни од новите хакерски закани

Sony Mobile ја стартуваше јулската софтверска надградба за смартфоните Sony Xperia XZ и X Performance кои сега се целосно безбедни од...


Sony Xperia XZ и Xperia X Performance добиваат Android 7.1.1 Nougat

Sony Mobile уште еднаш покажува дека е еден од највредните брендови кога се во прашање софтверските надградби па сега на ред се Sony...


Фото: Први рендери од Sony Xperia XR

Благодарение на ликстерот onleaks ги добиваме првите рендери од претстојниот нов премиум смартфон на Sony Mobile кој слично како и во...


Протекоа слики од новиот Sony Xperia X Performance фаблет

Откако се дозна дека Sony работи на нов фаблет од серијата Xperia X за прв пат протекуваат и слики кои целосно го прикажуваат уредот со...


Sony наскоро ќе лансира нов Xperia X Performance

Sony не доби воодушевувачки оценки за последната Xperia X серија каде единствено Performance моделот вредеше многу повеќе. Но, за да ја...


Прва реклама за моќната 23 MP камера на Sony Xperia X

Новиот Xperia X Performance располага со една од најнапредните 23 мегапикселни камери кои Sony било кога ги направил, а тој адут го...


Sony ќе нуди екста понуди ако нарачате некој од Xperia X смартфоните

Sony Mobile започна нова акција за продажба на Xperia X смартфоните со тоа што на корисниците им вети дека при онлајн нарачката ќе...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm