Новости

Дизни емоџите лансирани за Samsung Galaxy S9

Препознатливите ликови од Дизни империјата како Мики и Мини Маус доаѓаат во форма на анимирани емоџи со 3Д форма за камерата на Samsung...


Samsung Galaxy Note 8 добива Oreo надградба во Европа

Samsung Mobile ја стартуваше Android 8.0 Oreo надградбата наменета за ланскиот фаблет Galaxy Note 8 која сега е достапна и за корисниците...


Samsung Galaxy S9 моделите веќе во продажба и кај нас

По официјалното претставување на новите Самсунг Галакси С9 (Samsung Galaxy S9) и С9+ (S9+) паметни телефони во Македонија, компанијата...


Samsung Grand Prime Pro: Смартфон од средна класа, со супер цена и спецификации

Samsung Grand Prime Pro е солиден смартфон, има супер дизајн, лесен за ракување и солидни перформанси...


Што ќе понудат Samsung Galaxy A6 и A6 Plus?

Samsung Galaxy A6 и A6 Plus најверојатно ќе бидат новите смартфони на Samsung во високата класа бидејќи за нив се појави први детали...


Минг Чи-Куо: Samsung Galaxy Note 9 ќе биде без скенер во дисплеј

Познатиот технолошки аналитичар Минг Чи-Куо вели дека Samsung Galaxy Note 9 нема да има вграден сензор за отисоци на прсти под дисплејот....


Samsung со нови детали за целиот распоред на Android 8.0 Oreo надградбата

Samsung Mobile излезе со детални информации за планираниот распоред за надградба на оперативниот систем Android 8.0 Oreo како за...


Samsung Galaxy S9 и Galaxy S9 + со AR Emoji и моќни камери достапни во Македонија

Новите атрактивни смартфони на Samsung во премиум класата Galaxy S9 и Galaxy S9 Plus по промоцијата неодамна во Барселона на Светскиот...


Samsung Galaxy S9 и S9 Plus пристигнаа во Македонија

Telefoni.mk имаше ексклузивна можност да се запознае од прва рака со можностите на новиот премиум телефон на Самсунг во соработка со...


Samsung Galaxy S9 и S9+ најпопуларни смартфони на MWC 2018

Сигурно не е големо иѕненадување но, новите смартфони Galaxy S9 и Galaxy S9 Plus се најпопуларните модели на неодамна одржаниот Светски...


Samsung Galaxy S9 и Galaxy S9 Plus ја добија првата надградба

Samsung Mobile покажа висок степен на ажурност со тоа што веднаш ја лансираше предвидената безбедносна софтверска надградба за месец март...


Ниту Galaxy Note 9 ќе нема скенер под дисплејот

Познатиот аналитичар Минг Чи Ку од KGI Securities кој блиску ги следи технолошките компании за потенцијалните инвеститори тврди дека ниту...


Samsung Galaxy S9 и S9 Plus сега ги продава и Microsoft

Како дел од партнерството со Samsung, сега Microsoft започна со продажба и на најновите премиум модели Samsung Galaxy S9 и S9 Plus кои...


Предностите на Samsung Galaxy S9 и S9 Plus

Samsung Galaxy S9 и S9 Plus моментално се едни од најдобрите смартфони на пазарот. Деветките доаѓаат со многу предности во споредба со...


Како да го исклучите Bixby на Samsung Galaxy S9?

Новите Galaxy смартфони меѓу кои и „деветката“ пристигнуваат со активно вклучена апликација Bixby која работи со гласовни команди. Сепак,...


Samsung откри кога постарите смартфони добиваат Android Oreo

Samsung ќе се потруди до крајот на овој квартал да ја финишира надградбата со оперативниот систем Android 8.0 Oreo за сите планирани...


Вип со конференција „Women in Digital“ - Брзата дигитализација ги брише разликите

Во организација на телекомуникациската компанија Вип, денеска се одржа првата конференција “Women in Digital” чија главна тема е улогата...


Кога официјално Samsung Galaxy S9 влегува во продажба?

Samsung Mobile успеа да ги истакне сите нови адути на Galaxy S9 моделите, особено во камерата со вештачка интелигенција како и...


Како ќе се покаже Samsung Galaxy S9 во споредба со S8

Уште не знаеме официјално колкав е бројот на преднарачки за време на ексклузивното презентирање на Samsung Galaxy S9 во Барселона...


Тест: Galaxy S9 е подобар од iPhone X во дисплејот и камерата

Првите тестови на DisplayMate и DxOMark се со дисплејот и камерата на Galaxy S9 и iPhone X. DisplayMate заклучува...


Брзината на Samsung Galaxy S9 Plus против iPhone X

Кога тестаторот ги вклучи двата смартфона одеднаш, сфати дека логото на јаболкото се вклучи подоцна. Поради...

 
Најнови телефони
 
  • Motion
  • Aurora
  • Keyone
  • DTEK60
  • DTEK50
  • Xperia L2
  • Xperia XA2 Ultra
  • Xperia XA2
  • U11 Eyes
  • U11 Plus