Новости

Како ќе се контролира длабочината на фокусот на iOs 12?

Во новата помала бета верзија на iOs 12.1 се тестира нова опција за корисниците на поновите iPhone смартфони со дуо  камера на која може...


Корисниците на Snapchat до онлајн шопинг преку камерата

Snapchat овозможи нова функција за своите корисници кои ќе може да наоѓаат предмети скенирани директно преку камерата на апликацијата....


Apple ја заврши зделката за преземање на Shazam

Apple доби одобрение од Европската Комисија од антимонополските тела со што заврши делот од регулаторите за преземањето на сервисот за...


Huawei тврди дека Kirin 980 е побрз од А12 Bionic

Раководството на Huawei задолжено за производството на мобилни чипсети во пресрет на промоцијата на претстојниот супер моќен фаблет...


Кој трик го направи Apple со батериите на новите iPhone модели

Apple на својата официјална страница вели дека батеријата на iPhone Xs трае само 30 минути подолго ...


Facebook го лансира својот Tinder, кој ќе биде потполно поинаков

Колумбијците од денес може да направат свој дејтинг профил на Facebook, а наскоро ќе го користат и корисници....


Amazon: 3.000 нови продавници без каса до 2021г.

Amazon прво почна како онлајн платформа, која на големо воведува иновации во областа на продажбата со ....


Зошто Apple го прави iPhone да биде комплициран за поправка

Секој пат кога Apple ќе презентира нов iPhone, ќе се најде на удар на критики, поради тоа што е тешко да се поправа....


Facebook ќе лансира смарт звучници по скандалот со Cambridge Analytica

Facebook сочека да спласне тензијата по скандалот со Cambridge Analytica за да ги лансира двата планирани смарт звучници. Со оглед дека...


Нови детали за Samsung Galaxy A9 Pro (2018)

Samsung веќе направи одлична претпразнична промоција на новиот Galaxy A7 смартфон, но нема тука да застане кога е во прашање проширување...


ZTE Nubia Z18S со двоен дисплеј се појави за прв пат

ZTE добро е познато дека подготвува супер иновативен смартфон со двоен дисплеј на предната и на задната страна, а за моделот ZTE Nubia...


Skype со вештачка интелигенција и на Alexa уредите

Microsoft и Amazon постигнаа договор за нова соработка на полето на вештачката интелигенција па така на сите уреди на кои е инсталиран...


Тинејџер го откри Google Pixel 3 Xl

15 годишниот тинејџет Ишар Агарвал целосно го откри претстојниот Google Pixel 3 XL кој е една од најлошо чуваните тајни досега на Google....


Еве што откриваат новите детали за моќниот Huawei Mate 20 Pro

Huawei целосно е фокусиран на кревање возбуда за претстојниот супер моќен фаблет Huawei Mate 20 Pro и според сите досегашни атрактивни...


OnePlus 6 „апдејтуван“ со Android 9.0 Pie

OnePlus успешно го заврши бета тестирањето на новата верзија на оперативниот систем Android 9.0 Pie и сега ја доставува финалната и...


Откриени четири модели на Samsung Galaxy S10

Samsung Mobile ќе се обиде на сите начини да го привлече вниманието на јавноста кон својот следен премиум смартфон кој е планиран за...


iPhone XS со упатство за „непостоечкиот“ AirPower

Apple во упатството за употреба на новиот iPhone XS смартфон издвоил посебен дел кој објаснува и опишува како да се поврзе со безжичниот...


HMD Global потврдено кога ќе лансира нов Nokia смартфон

HMD Global потврди дека на 4 октомври ќе одржи нов голем промотивен настан закажан во Лондон, на кој ќе претстави нов смартфон од Nokia 7...


Huawei им дели полначи на тие што чекаат редици за iPhone XS

Huawei се „солидаризираше“ со фановите на Apple кои денес чекаат во редици пред продавниците за да бидат меѓу првите што ќе ги купат...


Пет начини сами да поправите паметен телефон, пред да го однесете на сервис

Дали телефонот престана да ви функционира правилно? Тоа не е причина за паника. Еве неколку начини ...


Првиот флексибилен смартфон на Huawei ќе има 5G мрежа

Huawei е подготвен да го надмине актуелниот статус-кво во мобилната индустрија кој постои веќе неколку години и веќе од 2019-та да...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm