Новости

Apple догодина нема да понуди никакви измени во дизајнот

Според анализата на Nomura догодина Apple нема да понуди никакви драстични измени на дизајнот на iPhone смартфоните па затоа и се очекува...


Google нанесе нов удар на измамнички апликации за Android

Google направи акција со која забрани над 20 апликации за Android од Play Store кои делувале измамнички, односно без знаење на...


HMD ќе го одложи лансирањето на Nokia 9 PureView со 7 камери

HMD Global потврди дека ќе има одложување на планираниот премиум смартфон Nokia 9 кој треба да го врати PureView брендот со импресивна...


ЕКГ сензорот на Apple Watch го спаси првиот живот

Apple ја финишираше надградбата на Watch OS со која се активираше ЕКГ сензорот кој е вграден во смарт часовниците Apple Watch од...


Essential направи аквизиција со Cloud Magic

Essential иако нема голем почетен успех во продажбата на смартфони продолжува да инвестира во нови сервиси и направи аквизиција на...


Xiaomi Mi A1 стартува со Android Pie надградбата

Xiaomi ја стартуваше надградбата со оперативниот систем Android 9.0 Pie наменета за Xiaomi Mi A1 најпрво за азиските корисници, а потоа...


Се појави и евтиниот Samsung Galaxy S10

Samsung Mobile догодина по подолго време ќе лансира „мини“, односно поевтина верзија на премиум смартфонот Samsung Galaxy S10 која ќе ја...


iPhone XR шампион меѓу смартфоните со единечна камера

iPhone XR иако е дел од поевтината понуда на Apple покажа неверојатен квалитет во делот на камерата, а тоа го потврдија и тестовите кои...


Видео: Прв поглед на Sony Xperia XZ4 Compact

Sony Mobile ќе направи нов обид да ги воодушеви корисниците во премиум класата со планираниот смартфон Sony Xperia XZ4. Покрај него, ќе...


Што доби Huawei Mate 20 Pro со новата надградба?

Huawei Mate 20 Pro доби нова софтверска надградба која е насочена кон подобрување на генералните перформанси со фокус на камерата и...


Microsoft потврди дека се префрла на Chromium

Microsoft по само неколку години на користење на Edge HTML5 енџинот реши да направи промена која сега и официјално ја потврди по...


Зошто HMD ја одложи надградбата на Nokia 8?

HMD Global се предомисли и ја одложи планираната софтверска надградба на смартфонот Nokia 8 со последната достапна верзија на...


Познати сите големини на Samsung Galaxy S10

Етаблираниот „ликстер“ Еван Блас откри нова голема информација за претстојната премиум серија на смартфони Samsung Galaxy S10 која се...


Power Adapter на Apple сега се продава и посебно

Apple преку својата онлајн продавница овозможи и посебна продажба на брзиот полнач Power Adapter кој се поврзува преку USB Type C...


Познато е кога официјално ќе пристигне Lenovo Z5s

Иако се очекуваше Lenovo на 6 декември официјално да го претстави новиот квалитетен смартфон Lenovo Z5s, до тоа сепак не дојде. Сега...


Samsung Galaxy A8s се појави со прва слика

Samsung Mobile годината ќе ја финишира на висок начин со промоција на претстојниот Samsung Galaxy A8s за кого веќе се појавија голем број...


OnePlus 6T McLaren верзијата ќе биде екстра

OnePlus подготвува специјализирана McLaren верзија на OnePlus 6T смартфонот која ќе има супер брзо полнење на батеријата, и токму овој...


Qualcomm го лансира Snapdragon 8cx чипсетот за Windows 10

Qualcomm лансираше нова серија на процесори наменета за Windows 10 уреди со што навлегува во една посебна авантура откако постигна...


Поддржете го Телефони.мк како Најдобар сајт за ИТ и електроника

Телефони.мк веќе долго време ја информира публиката за најновата мобилна технологија, и најновите технолошки трендови воопшто...


Xiaomi Mi 8 Explorer доби два одлични додатоци за камерата

Explorer верзијата на премиум смартфонот Xiaomi Mi 8 Explorer со најновата надградба на корисничкиот интерфејс MIUI OS 10 доби два...


Sony Xperia XZ4 ќе има импресивен 21:9 дисплеј

Sony Mobile најверојатно подготвува нов ѕвер во премиум класата кој ќе воодушеви многу корисници со импресивен 6,5 инчен дисплеј кој ќе...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm