Новости

Samsung со лукав план да ги презеде корисниците на iPhone

Samsung Mobile смисли лукав план со кој ќе се обиде да ги презеде корисниците на iPhone во домашната Јужна Кореја. Тие ќе имаат можност...


Фото натпревар меѓу iPhone X, Galaxy Note 8 и LG V30

По претставувањето на iPhone X, време е за уште една фото битка. Овој пат станува збор за трите смартфони кои доаѓаат со можеби...


Тест за брзина: iPhone X против Samsung Galaxy Note 8

Веруваме дека сите се заинтересирани за тестот со брзината помеѓу најновиот модел на Apple, iPhone X, како и најдобриот модел што Samsung...


Тестирање на замрзнати iPhone 8 и Samsung Galaxy Note 8

GizmoSlip е YouTube каналот што објавува различни тестирања со најновиот премиум модели на смартфони. Сега е на ред drop тестот со iPhone...


Споредба на Galaxy Note 8 со LG V30 и Razer Phone

Razer Phone е најновиот модел кој е специјално наменет за гејмери. Експертите обраќаат внимание на овој смартфон затоа што доаѓа со...


Samsung подели 200 Galaxy Note 8 во авион

Samsung дивизијата во Шпанија пријатно ги изненади патниците на Iberia Airlines на летот од Ла Коруња до Мадрид со тоа што им подели 200...


Samsung Galaxy Note 8 одлично се пробива на клучните пазари

По само четири недели поминати во продажба новиот супер фаблет Samsung Galaxy Note 8 одлично се пробива на клучните и најбогатите пазари...


Samsung Galaxy Note 8 го повлече и Galaxy S8 нагоре

Galaxy S8 и S8 Plus беа презентирани со неколку новитети и нов, одличен дизајн, но тоа не помогна многу во продажбата. Корисниците...


Samsung со специјални верзии на Galaxy S8 и Note 8 за бизнисмени

Samsung Mobile лансираше нова специјална верзија на премиум смартфоните Galaxy S8 и Note 8 кои се наменети за бизнисмени. Galaxy S8 и...


Видео: Кој е побрз - iPhone 8 Plus или Samsung Galaxy Note 8?

По пристигнувањето на првите примероци на новиот iPhone 8 Plus време е да се направи директна споредба со веќе етаблираниот супер фаблет...


Што има Galaxy Note 8, а му фали на iPhone X?

iPhone X на Apple е фантастичен смартфон со прекрасен дизајн и многу нови напредни технологии кои се уште не се стигнати кај Galaxy Note...


270.000 продадени Samsung Galaxy Note 8 во Јужна Кореја

Samsung Galaxy Note 8 беше пуштен во продажба во петокот, при што биле продадени неверојатни 270,000 примероци во Јужна Кореја...


Samsung покажа како да се префрлите од iPhone на Galaxy Note 8

Samsung објави видео туторијал за сите корисници на iPhone кои сакаат да купат Galaxy смартфон и штом ја направат промената како полесно...


Двојно повеќе нарачки за Galaxy Note 8

Samsung секогаш како главен индикатор за успехот на фаблетот Note го земал најпрво домашниот пазар, па ако се земе во предвид дека Galaxy...


Новата реклама за Galaxy Note 8 ќе ве стопи од емоции

Новата реклама за супер фаблетот Galaxy Note 8 многу се разликува од претходните бидејќи наместо да биде посветена на техничките можности...


Прва споредба меѓу iPhone X и Samsung Galaxy Note 8

Откако Apple го промовираше својот најголем адут во премиум класата iPhone X време е да се направи и првата споредба со исто така моќниот...


Samsung Galaxy Note 8 официјално промовиран во Македонија

Samsung Macedonia и официјално го претстави новиот супер моќен фаблет Samsung Galaxy Note 8 пред скопската публика. Пласманот на Samsung...


Samsung Galaxy Note 8 од старт ќе работи со Google Daydream VR

Samsung Mobile имаше фантастична промоција на новиот фаблет Galaxy Note 8 кој ги има сите неопходни атрибути да прерасне во најмоќниот и...


Нема смартфон со Qualcomm Snapdragon 836

Без оглед на различните очекувања најверојатно Qualcomm оваа година но, и воопшто нема планови за лансирање на Snapdragon 836 процесорот...


Дел од „лудата“ технолошка атмосфера на IFA 2017

Како што претходно споменавме, телефони.мк директно известува од Берлин, IFA 2017 саемот за мобилна технологија и слични гаџети...


Samsung Galaxy Note 8: „Најиновативен и најдобар дисплеј досега“

„Samsung Galaxy Note 8 има најиновативен и најдобар дисплеј“ од сите што досега ги тестирале, известуваат од DisplayMate...

 
Најнови телефони
 
  • iPhone 8 Plus
  • iPhone X
  • iPhone 7 Plus
  • P9 Plus
  • P10
  • Galaxy S8 Plus
  • Galaxy S8
  • Note 7
  • Galaxy C7
  • Desire 10 Lifestyle