Новости

Samsung Galaxy S7 и S7 edge се супер безбедни

Samsung Mobile покажа голема посветеност на премиум смартфоните кои се стари две години. Samsung Galaxy S7 и S7 edge како ретко кои други...


Видео: Samsung Galaxy Note 9 е потврден со жолта боја

Galaxy Note 9 е најавен со жолта боја, за Unpacked настанот што ќе се одржи на 9 август. Компанијата...


Samsung го реши проблемот на Galaxy S7 и S7 edge со Oreo

Samsung го реши проблемот кој смартфоните Galaxy S7 и S7 edge го имаа со надградбата на оперативниот систем Android 8.0 Oreo која...


Samsung Galaxy S7 и S7 edge имаат проблеми со Oreo надградбата

Смартфоните Samsung Galaxy S7 и Galaxy S7 edge се соочуваат со повеќе проблеми откако со нив беше извршена надградбата со оперативниот...


Инсталиравме Android 8.0.0 на Samsung Galaxy S7

Осмата Android верзија се уште не е достапна за Македонија, но, со неколку трикови, ја инсталиравме онаа ...


Samsung Galaxy S7 ќе пушти апдејт со Android 8.0 Oreo во мај

Сопствениците на Samsung Galaxy S7/S7 edge добиваат надградба со Android 8.0 Oreo оперативен...


Samsung Galaxy S7/S7 edge моделите стартуваат со Oreo надградбата

Samsung Mobile подолго време ја подготвува надградбата со последната достапна верзија на оперативниот систем Android 8.0 Oreo која ќе...


Consumer Reports го препорача Galaxy S7 наместо iPhone 8

Угледната публикација Consumer Reports му дава поголема предност на веќе застарениот модел на Samsung Galaxy S7 пред најновиот премиум...


„Мускулестиот“ Samsung Galaxy S8 Active доби зелено светло

Цврстиот теренски модел на Samsung е сега официјално сертифициран од FCC. Samsung Galaxy S8 Active ќе располага со 8-јадрен Snapdragon...


Samsung Galaxy S7(edge) доби јунска безбедносна надградба

Корисниците на Samsung Galaxy S7 и S7 edge добиваат поголема сигурност со последната OTA надградба за предводничкото дуо од 2016 година....


Отклучениот Samsung Galaxy S7 добива Android Nougat

По долго време на чекање и отклучените модели на Samsung Galaxy S7 кои не се продаваат преку мобилните оператори ќе ја добијат...


Samsung продал над 55 милиони примероци на Galaxy S7

Samsung Mobile во рок од речиси една година успеал да продаде над 55 милиони примероци на премиум смартфоните Galaxy S7 и Galaxy S7 Edge,...


Тестирање на батеријата на LG G6

LG G6 има батерија со капацитет од 3300mAh, која успешно се справува со дисплејот со големина од 5.7 инчи на LG G6. Погледнете какви...


Samsung Galaxy S7 повторно направи експлозивен инцидент

Galaxy S7 повторно направи инцидент со експлозија, во автомобил. Студентка пријавила дека експлодирала нејзината Samsung седмица за време...


GSMA: Најдобар телефон за 2016 е Galaxy S7 Edge

Секоја година организацијата GSMA доделува награди за најдобар телефон, сервиси, апликации, итн. Наградата за најдобар телефон секогаш...


Надградбата со Nougat ја ослабе батеријата на Galaxy S7 и S7 Edge

Samsung откако во вториот обид успешно ја достави надградбата со новата верзија на оперативниот систем Android 7.0 Nougat за Galaxy S7 и...


Нов проблем со Android Nougat, овој пат настрада Samsung Galaxy S7

Google очигледно има големи проблеми со последната надградба на Android Nougat која веќе е откажана за уредите на HTC и Asus, а откако...


Samsung ја изврши комплетната надградба на Galaxy S7/Edge со Nougat

Samsung Mobile по долг период на бета верзии и тестирање на софтверот конечно ја стартуваше надградбата со официјалната верзија на...


Samsung со предновогодишна прослава во Скопје го претстави најдоброто од 2016

Samsung Makedonija со предновогодишна забава ги одбележа сите поважни моменти од 2016-та во која имаше одличен старт со пласманот на...


Samsung ќе ја врати Secure Folder опцијата

Samsung Mobile размислува за враќање на опцијата Secure Folder преку надградба со Android Nougat системот кај смартфоните од поновата...


Google Pixel е најдобар смартфон според Business Insider

Полека доаѓаат Нова година и Божиќ, затоа мора да се знае кои се најдобрите технолошки уреди на пазарот. Business Insider одбра 20...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm