Новости

Протекоа детали за камерата на Samsung Galaxy S10

Имаме уште шест недели додека Galaxy S10 да дебитира, а во меѓувреме излегоа многу нови информации ....


Samsung Galaxy S10 слика протече со иновативниот Infinity-O дисплеј

Иван Блес објави фотографија со наводно регуларниот Galaxy S10, кај кого можеме да го видиме новиот Infinity-O ....


Гласајте за најдобар смартфон за 2018

Како најпосетен сајт за телефони, ТЕЛЕФОНИ.МК формираше список со најдобрите смартфони годинав...


Samsung Galaxy S9 во Поларно Сина и Galaxy Note 9 во Алпско Бела боја

Веќе ги видовме рендерите за Samsung Galaxy S9 во неговата Ледено Сина боја од Кина. Сега протекоа германски рендери...


Wi-Fi сертификат за надградба на Samsung Galaxy Note 7 Fan Edition со Android 9 Pie

Samsung Galaxy Note 7 Fan Edition изгледа дека ќе биде надграден со Android 9 Pie. Според SamMobile, седум...


One UI (Android 9 Pie) интерфејсот ќе се имплементира во јануари

Минатата недела Samsung го најави својот нов One UI, базиран на Android 9 Pie. Надградбата прво ќе биде ...


Samsung ќе ослободува простор за батеријата на Galaxy S10 со хоризонтална камера

Galaxy S9 имаше вертикална камера, со што скенерот за отпечатоци беше полесен за користење. Меѓутоа...


Samsung Galaxy S9 ќе стартува со Android Pie бета програма

Samsung Mobile наскоро ќе стартува со бета програма за тестирање на софтверската надградба за Samsung Galaxy S9 со верзијата Android 9.0...


Големината на LG V40 споредена со Galaxy Note 9, iPhone XS, XS Max, LG V30

Новиот LG V40 е конечно тука, нетрпеливо чекајќи да им се придружи на ултра премиум Android уредите. Со 6.4-инчен...


Samsung на преклоп спомнат со новиот софтвер Android 9 Pie за Galaxy S9

Многу податоци протекоа досега за Samsung на преклоп, но се уште ништо не е потврдено официјално...


Nokia го открива следниот „најочекуван смартфон“ на 21 август

Nokia објави на Twitter дека следниот вторник ќе го лансира „еден од најочекуваните телефони“, со што ...


Нова надградба на AR Emoji за Samsung Galaxy S9

Samsung ќе објави надградба за Samsung Galaxy S9 и S9+, која освен другите алатки, содржи и AR Emoji ...


Кога е вистинското време за да се ослободите од стар телефон

Секоја година, па дури и повеќе пати во годината излегуваат постојано нови премиум модели на смартфони....


Samsung лансираше AR емоџи од Frozen за Galaxy S9

Samsung Mobile во употреба пушти нови анимирани емоџи со ликови од популарниот анимиран дизниев филм Frozen кој беше голем хит во...


Видео: Samsung жестоко го нападна iPhone X со нови реклами

Samsung лансираше нова маркетинг кампања која жестоко го напаѓа нивниот најмоќен конкурент Apple, поготово моделот iPhone X за кој...


Samsung пред „бомбастична“ одлука

Samsung Mobile според корејските медиуми е пред донесување на „бомбастична“ одлука, односно треба да реши дали ќе ги спои двете главни...


Samsung Galaxy S10+ би можел да добие две селфи камери

Нова информација протече дека најновиот Samsung Galaxy S10+ би можел да добие нова двојна камера од предната...


Samsung Galaxy S8 и Note 8 со нова опција за заклучувањето како Galaxy S9

Ако имате Samsung Galaxy S8/S8+ или Note 8, имате шанси веќе да сте добиле јунска безбедносна надградба...


Најголемиот Galaxy S10 ќе биде со џиновски 6.44-инчен дисплеј

Samsung планира да лансира три модели на Galaxy S10. Протекоа информации дека најголемиот модел ќе биде ...


Самсунг го претстави изданието на Галакси С9 и Галакси С9+ во нијанса на Златно Изгрејсонце!

Сеул, Кореа – 21. Јуни, 2018 – Компанијата Самсунг Електроникс (Samsung Electronics Co., Ltd.) ги најави новите изданија на Галакси....


Samsung ве учи како да го подесите екранот на Galaxy S9/S9+

Една од најдобрите алатки на Android е тоа што им овозможува на корисниците рачно да го подесат дисплејот...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm