Новости

Самсунг го претстави изданието на Галакси С9 и Галакси С9+ во нијанса на Златно Изгрејсонце!

Сеул, Кореа – 21. Јуни, 2018 – Компанијата Самсунг Електроникс (Samsung Electronics Co., Ltd.) ги најави новите изданија на Галакси....


Samsung ве учи како да го подесите екранот на Galaxy S9/S9+

Една од најдобрите алатки на Android е тоа што им овозможува на корисниците рачно да го подесат дисплејот...


Откриено дека Samsung Galaxy Note 9 ќе го има во пет бои

Galaxy S9 и Galaxy S9+ беа откриени со нови бои на почетокот на оваа година. Изгледа дека Samsung реши ...


Samsung ја враќа хоризонталната камера кај Galaxy Note 9

Samsung Galaxy S9 воведе двојна вертикална камера годинава, која изгледа дека ќе се смени повторно ...


Samsung ќе лансира Galaxy Note 9 варијанта со 8GB RAM + 512GB ROM

Откривањето на новиот предводник на Samsung ќе се случи за неколку месеци, кој би требало да дојде со...


Новите реклами на Snapchat нема да може да ги прескокнете

Snapchat нема да дозволи да ги прескокнувате рекламите што доаѓаат и траат по 6 секунди. Моментално ...


Samsung Galaxy S9 duo пристигна со нови бои

Samsung Mobile лансираше нова верзија на премиум смартфонот Samsung Galaxy S9 duo која сега е достапна во две нови бои на маската и тоа...


Galaxy S10 ќе има кодно име “Beyond” и ќе биде револуција во однос на S9

Galaxy S10 телефоните ќе донесат големи подобрувања во однос на своите претходници и ќе ги поместат границите во високата класа


Специјална маска за Galaxy S9/S9+ нуди додатни 2000 mAh батерија

Mophie лансираше нова специјализирана маска за Galaxy S9/S9+ смартфоните која освен заштита на телото, нуди и можност за екстра батерија...


Патентот на Samsung открива AR emoji видео повици

Неодамна откриен патент на Samsung открива дека компанијата ќе воведе нова технологија за воведување на ...


Како да направите Hard reset на Samsung Galaxy S9/S9 Plus ?

Повеќето модерни смартфони доаѓаат со целосен дисплеј без физички копчиња за навигација низ менито, па така многу елементи во...


Што се крие зад Samsung Galaxy Dream Lite смартфонот?

Неодамна се прошири информација дека Samsung планира наскоро да лансира „мини“ верзија на супер смартфонот Galaxy S9 со тоа што ќе има...


“БазФид“ и “Додо со Супер Бавни “Слоу-Мо“ видеа креирани со новите Самсунг Галакси С9 и С9+

“БазФид“ и “Додо“ го прават секојдневието поинтересно преку Супер Бавни “Слоу-Мо“ видеа креирани со новите Самсунг Галакси С9 и С9+...


Samsung подготвува мини верзија на Galaxy S9 Plus

Таман кога помисливме дека ерата на мини смартфони заврши, од Samsung пристигнува ново изненадување со тоа што се откри дека подготвува...


Samsung Galaxy Note 9 можеби ќе дојде порано!

Samsung Mobile повторно се врати на препознатливиот циклус на лансирање на смартфони во март со главна промоција на крајот на февруари на...


Самсунг и Дизни креираат магија со пиктографи за изменета реалност (AР емоџи) за Самсунг Галакси С9

Омилените Дизни ликови оживуваат со најновите паметни телефони на Самсунг...


Видео: Samsung Galaxy S9 и S9+ се поиздржливи од iPhone X

Samsung направи голем напредок во ефикасното искористување на предната површина на новите премиум смартфони Samsung Galaxy S9 и S9+ кои...


Колку чини да се произведе Samsung Galaxy S9 Plus?

Колку навистина чини производството на еден Samsung Galaxy S9 Plus смартфон, односно колку пари му се потребни на Samsung за да склопи...


Samsung Pay има мали проблеми со Galaxy S9

Неколку корисници на новиот смартфон Galaxy S9 пријавија дека имаат мали проблеми со системот за мобилни плаќања Samsung Pay во...


Што се нуди Samsung Galaxy S9 Ultimate пакетот?

Samsung Mobile по официјалниот старт на продажбата на најновите премиум смартфон Samsung Galaxy S9 на својата веб страница го постави...


Дизни емоџите лансирани за Samsung Galaxy S9

Препознатливите ликови од Дизни империјата како Мики и Мини Маус доаѓаат во форма на анимирани емоџи со 3Д форма за камерата на Samsung...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm