Новости

Skype со вештачка интелигенција и на Alexa уредите

Microsoft и Amazon постигнаа договор за нова соработка на полето на вештачката интелигенција па така на сите уреди на кои е инсталиран...


Седмата (стара) Skype верзија од апликацијата се стопира од 1 септември

Skype сега е значително подобрен, при што сега е осмата верзија година, додека седмата верзија ќе престанува ....


Microsoft ќе блокира „несоодветни содржини“ на своите сервиси

Microsoft ќе ги чисти своите сервиси од секаков вид на несоодветна содржина и говор. Тоа подразбира ...


Skype без проблеми ќе работи и на стари Андроиди

Од компанијата Microsoft се потрудија да внесат стабилизирање на Skype апликацијата која ќе може непречено да работи и на постарите...


Skype воведува енкрипција за зголемена безбедност

Не можевме да поверуваме дека Skype, како сериозна апликација, досега немаше воведено енкрипција на разговорите. Skype како ...


Skype воведува приватни разговори со енкрипција

Skype апликацијата за допишување ќе воведе приватни разговори со целосна енкрипција при што ќе се обезбеди многу побезбедна комуникација....


Microsoft го трансформираше Skype во Snapchat

Microsoft лансираше нова верзија на апликацијата за повици и допишување со нови функции кои се директно инспирирани од Snapchat, односно...


Skype ја фати милијардата на Android

Skype и во период кога има силен налет на бројни апликации за бесплатни интернет пораки и повици и натаму бележи раст па така стигна до 1...


Skype стана „попаметен“ благодарение на Cortana

Microsoft кој ги поседува двете атрактивни апликации Cortana и Skype направи голем чекор за нивна интеграција, па така сега додека се...


На Skype сега ќе може да праќате пари преку PayPal

PayPal и Skype направија договор за да можат корисниците да испраќаате пари на своите пријатели на мобилната апликација Skype преку...


Skype Preview за Android: Достапна бесплатна надградба

Skype Preview, бета верзијата на Skype, е надградена со неколку нови алатки. Без разлика на тоа што пишува “unreleased” на Google Play...


Редизајнираниот Skype е уште една копија на Snapchat

Skype сервисот кој е еден од најстарите на пазарот за допишување и интернет повици доби нова целосно редизајнирана верзија за Android...


Кои апликации ги преферираат хакерите

Сајбер криминалците во последните години се во пораст како резултат на тоа што веќе сите плаќања се дигитализираат, исто како што се...


Директниот преведувач на Skype вграден во сите повици

Skype ја зголеми достапноста на Translator директниот преведувач во сите видови на аудио повици без оглед дали се остварени преку фиксна...


Skype воведе повици без корисничка сметка

Skype се уште е најомилен сервис за онлајн комуникација со милиони корисници низ светот, иако одамна доби сериозна конкуренција. Откако...


Претставен Microsoft Teams - Преголема возбуда за конкурентот на Slacks

Microsoft кој се чини дека се враќа на старите славни денови успеа да привлече големо внимание со новата корпоративна апликација...


Skype ги реши проблемите со стабилноста на Samsung уреди

Skype лансираше нова верзија на Android апликацијата која е речиси целосно посветена на Samsung уредите и со неа се решени поголем број...


Бил Гејтс му спаси 4 милијарди долари на Microsoft

Пред речиси 10 години Бил Гејтс го советуваше Microsoft да не вложува 4 милијарди долари во тогашниот иновативен комуникациски сервис...


Google Duo - новата апликација што сака да го победи Skype

Неделава ќе биде лансирана Google Duo апликацијата само за Android и iOS мобилни оперативни системи. Едноставната апликација е наменета...


Ниту Skype повеќе не го поддржува целосно Windows

Skype без оглед што е ќерка компанија на Microsoft повеќе нема да обезбедува целосна поддршка за Windows оперативиот систем, а тоа важи...


Microsoft ја лансираше Skype Universal, засега само како бета верзија

Microsoft ја пушти новата Skype Universal апликација која е замислено да функционира подеднакво и на смартфон и на PC преку Windows 10...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm