Новости

Спецификациите на новите Google Pixel 3 и Pixel 3 XL

После неколку месеци, за кои имаше безброј шпекулации, Google Pixel 3 и Pixel 3 XL се конечно официјализирани...


Гејминг наследникот Razer Phone 2 доаѓа наскоро

Брендот за електроника Razer потврди дека официјално на 10 октомври ќе ја одржи промоцијата на новиот специјализиран смартфон за мобилен...


LG V40 ThinQ ќе биде откриен на 4 октомври

Како што се гледа на поканата, изгледа дека LG V40 ThinQ ќе биде со тројна камера. Наредниот месец ...


LG V40 ThinQ доби уште еден сертификат во Јужна Кореја

Уште еднаш се потврдува дека LG V40 ThinQ доаѓа, кој штотуку доби нов сертификат во Кореја. Моделот на телефонот ...


Слики од LG V40, ова би можел да биде најголемиот LG телефон досега

Би требало да биде лансиран во првата половина на октомври, а за се уште најавениот LG V40 веќе протекоа фотографии...


Sony го стави најдоброто во Xperia XZ3: Беспрекорен дизајн и неверојатно искуство

Sony Mobile Communications ја продолжува еволуцијата во инженерингот и дизајнот на Xperia™ со најновиот...


Pixel 3 XL ќе има огромен засек и стаклен дизајн

Спремни сме да видиме какви спецификации не очекуваат со Pixel 3 XL, за кого протекоа информации...


Излезе POCO F1, првиот под-бренд на Xiaomi

Под-брендовите станаа во мода, како што на пример Huawei го лансираше Honor и се покажа како многу....


Nokia го открива следниот „најочекуван смартфон“ на 21 август

Nokia објави на Twitter дека следниот вторник ќе го лансира „еден од најочекуваните телефони“, со што ...


Pixel 3 XL тестиран со моќен процесор

Pixel 3 XL на Google во изминатиот период повеќе пати беше мета на протечени информации, но овој пат за прв пат имаме реален тест на...


Стигна нова потврда за моќниот Xiaomi Pocophone F1

Xiaomi Pocophone F1 дефинитивно ќе биде еден од најмоќните смартфони на европскиот пазар, а притоа и еден од најевтините. Нова потврда за...


LG има долгорочни планови за V-серијата

Претстојниот V40 ThinQ на LG се очекува да дебитира во есента, а според сето ова што го гледаме, јужн...


Xiaomi ќе го има најевтиниот смартфон со Snapdragon 845 во Европа

Xiaomi ќе се осмели на европскиот пазар да настапи со многу ниски цени кои речиси се блиску до дисконтните по кои продава смартфони во...


Нови рендери за се уште неоткриениот Sony Xperia XZ3

Sony Xperia XZ3 се уште не е достапен за јавноста, но сепак се појавија нови рендери од него со оригинална ...


Sony го потврдува IFA пресот за Xperia XZ3 на 30 август

Sony потврди дека за Xperia XZ3 и XZ3 Premium ќе биде одржана прес конференција за време на презентирањето...


Nokia A1 Plus ќе биде новиот знаменосец на HMD Global

HMD Global изгледа дека е во фаза на развој на новиот знаменосец Nokia A1 Plus. Познато е дека ќе има Snapdragon 84...


Што се ќе донесе Sony Xperia XZ3

Sony е познат по тоа што лансира нови модели на секои шест месеци. Затоа сега Xperia XZ3 ѕирка од зад...


Asus Zenfone 5z е најевтиниот со Snapdragon 845 процесор

Asus Zenfone 5z засега е најевтиниот смартфон на пазарот кој располага со најновиот и најмоќен осум-јадрен Snapdragon 845 процесор. Asus...


Што ќе понуди новиот Sony Xperia XZ3?

Sony Mobile ќе ја продолжи долгата пракса на шестмесечни циклуси на надградба на своите премиум смартфони, па така наесен за време на IFA...


Први детали за Google Pixel 3

Pixel смартфоните на Google повторно стануваат интересни за јавноста која очекува да види што може гигантот да понуди ново и атрактивно и...


Внесете го 9 август во календарот за Samsung Galaxy Note 9

Samsung Galaxy Note 9 официјално излегува на 9 август, што е 2 седмици порано од датата кога лани беше...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm