Новости

Концепт дизајн за Sony Xperia XZ3

Креативните дизајнери од TechConfigurations сакале да го прогнозираат дизајнот на идниот модел на Sony - Xperia XZ3...


Sony ја стартуваше мајската безбедносна надградба

Sony Mobile ја започна мајската безбедносна надградба наменета за повеќе квалитетни Xperia смартфони од високите класи, а потоа ќе следи...


LG G7 ThinQ има „скриен“ режим за HDR10 видео

Претходно пишувавме дека LG го претстави најновиот премиум модел G7 ThinQ со супер светол дисплеј и двојна...


Sony 3D Creator сега достапен за нови Xperia смартфони

Sony Mobile ја лансираше Sony 3D Creator софтверската алатка за нови Xperia смартфони откако претходно ја демонстрираше првично на MWC...


Sony Xperia XZ2 Premium има супер остар 4K дисплеј и двојна задна камера

XZ2 Premium има спецификации кои ги ставаат во сенка сите конкуренти од високата класа, како 4K дисплеј и двојна камера со максимална...


Sony Xperia XZ2 смартфоните пофалени за издржливоста на батеријата

Sony Mobile се пофали со истражувањето на Strategy Analytics компанијата која за нивни потреби ги тестирала батериите на Xperia XZ2 и...


Sony Xperia L2 добива нова надградба

Новиот смартфон Sony Xperia L2 покажува дека барем засега одлично го одржува темпото со навремени надградби на софтверот без да се чека...


Кои смартфони на Sony добија Android 8.0 Oreo?

Sony Mobile започна нова етапа на достава на последната достапна верзија на оперативниот систем Android 8.0 Oreo наменета за XA серијата...


Sony Xperia XZ2 Pro сепак, не е целосно откажам?

Sony најверојатно не се откажал целосно од нов смартфон кој ќе ги има карактеристиките на Sony Xperia XZ2 Pro кој кратко пред одржувањето...


Sony Xperia XZ2 и XZ2 Compact достапни за преднарачки во Европа

Sony Xperia XZ2 и XZ2 Compact смартфоните кои официјално беа претставени на MWC 2018 во Барселона веќе се достапни за преднарачки во...


Видео: Како еволуираше дизајнот на Sony Xperia?

Sony Mobile на најубав начин ја изразуваше јапонската естетика, перфектната компакност, ергонимија и елеганција во дизајнот на Sony...


Sony Xperia XZ2 и XZ2 Compact: Светла точка на MWC 2018

Sony штандот беше еден од најголемите на Mobile World Congress, кој ги презентираше новите модели од XZ серијата - Xperia XZ2 и XZ2...


Фото: Sony Xperia Ear Duo - Моќни безжични слушалки

Sony Mobile го продолжува високото темпо на лансирање на квалитетни слушалки кои имаат перфектен дизајн и голема функционалност. На...


Sony Xperia XZ2 и XZ2 Compact на MWC: Добра камера и безжични слушалки

Sony не изненади на MWC 2018 во Барселона со новиот предводник Sony Xperia XZ2. Излегува дека информациите...


Инфо за спецификациите на Sony Xperia XZ2 и XZ2 Compact

Новите модели на Sony доаѓаат официјално на MWC 2018 во Барселона, кои се очекува да бидат поевтини од Samsung Galaxy S9...


Sony со мистериозна најава за новите смартфони

Sony Mobile го објави првиот видео тизер за претстојната презентација закажана на 26 февруари во Барселона за време на MWC 2018 саемот...


Sony: Нова мобилна платформа за такси превоз

Sony влегува во бизнисот со такси службите и вештачката интелигенција. Сигурни сме дека гигантот ќе направи драстични промени...


Sony во последен момент се предомисли за новиот Xperia

Според документацијата која е откриена преку каналите на FCC се дознава дека Sony Mobile во последен момент донел одлука да ја повлече...


По Oreo надградбата Sony Xperia смартфоните без Night Mode

Sony Mobile преку страната за поддршка на корисниците откри дека нивните Xperia смартфони откако ќе ја добијат надградбата на...


Се појави и Sony Xperia XZ2 Pro со Full Display

Откако вчера прв пат пишувавме за новиот Sony Xperia XZ2 кој за прв пат се појави на неофицијален бенчмарк тест, сега по него следува и...


Потврден нов смартфон на Sony со Full Display

Sony Mobile годинава целосно ќе се посвети на изработка на смартфони со Full Display со размер од 18:9 со цел да го фати последниот тренд...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm