Новости

Sony го врати првиот PlayStation во продажба

Sony воведе нова специјална понуда со која во продажба го враќа првиот PlayStation по цена од 99 долари во пакет со 20 оригинални игри....


Слушалките Sony Xperia Ear Duo ќе ви ги читаат нотификациите

Слушалките Sony Xperia Ear Duo добија нова софтверска надградба со која се „опремија“ со многу квалитетна функција. Сега овие слушалки...


NOA N10 официјално доби награда EISA Best Buy Smartphone

На EISA Awards гала вечерта во Берлин, на компанијата Hangar 18 и е врачена EISA Best Buy Smartphone ....


Sony го стави најдоброто во Xperia XZ3: Беспрекорен дизајн и неверојатно искуство

Sony Mobile Communications ја продолжува еволуцијата во инженерингот и дизајнот на Xperia™ со најновиот...


Sony Xperia XZ3 ги надмина сите претходници со OLED на IFA 2018

Sony го стави скапиот OLED дисплеј во новата Xperia XZ3 што официјално ја презентираше за време на...


Објавен официјален Sony Xperia тизер за IFA 2018

Sony сигурно ќе ги претстави новите смартфони до крајот на годината и од најновиот тизер објавен од јапонската компанија...


Берлин со IFA 2018 ќе биде средиштето на технолошкиот свет

Уште 2 дена останаа до отварањето на големиот технолошки саем IFA, кој ја отвори својата врата за прв...


Sony Aibo е подобрена верзија на робот-куче со вештачка интелигенција

Роботот Sony Aibo е сега многу подобрен и новиот модел од First Litter Edition започнува со продажба од септември...


Се сеќавате ли на овој револуционерен смартфон од 2002?

Sony Ericsson t68i во 2002 година беше лансиран, презентирајќи има ги најнапредните алатки на корисниците...


Погледнете на кои телефони може да ја играте Fortnite

Се уште не е познато дали Fortnite ќе може да се преземе директно од Google Playstore или сите што...


Sony Xperia XA3 ќе пристигне со Full HD+ дисплеј

Sony Mobile најверојатно ќе настапи на сцената на претстојниот саем IFA 2018 во Берлин, а меѓу новитетите кои ќе ги претстави се очекува...


Xiaomi ги претстави долгоочекуваните Mi A2 и Mi A2 Lite

Xiaomi во Мадрид ги презентираше Mi A2 и Mi A2 Lite. Mi A2 е наследник на популарниот A1, кој има ултратенок...


Sony го најави новиот сензор за смартфон со 48 мегапиксели

Sony Mobile направи нов исчекор во понудата на супер напредни камера сензори за смартфон. Новиот камера модул IMX586 располага со...


Нови рендери за се уште неоткриениот Sony Xperia XZ3

Sony Xperia XZ3 се уште не е достапен за јавноста, но сепак се појавија нови рендери од него со оригинална ...


Sony го потврдува IFA пресот за Xperia XZ3 на 30 август

Sony потврди дека за Xperia XZ3 и XZ3 Premium ќе биде одржана прес конференција за време на презентирањето...


Sony го претстави Xperia XA2 Plus од средна класа

Sony ги претстави Xperia XA2 и XA2 Ultra на почетокот на годината, а оваа недела пристигна и XA2 Plus, кој доаѓа со поголем екран...


Sony Xperia XZ3 ќе има по четири камери

Sony Mobile веќе ги прави првите поголеми чекори за втората фаза на премиум смартфони планирани за годинава во вториот шестмесечен...


Видео: Sony се пофали со супериорната камера на Xperia XZ2 Premium

Sony Mobile објави промотивно видео направено со како што велат супериорната камера на Xperia XZ2 Premium која располага со најнапредниот...


Huawei спрема телефон за гејмери и смартфон со екран на виткање

Huawei е трета мобилна компанија во светот, која со P и Mate серијата освоија милиони фанови на пазарот...


Се појави нов Sony Xperia смартфон со одлична резолуција

Sony Mobile тестира нов Xperia смартфон со одлична резолуција од 3840x1920 пиксели на дисплејот со размер од 18:9 за целосна...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm