Новости

Новиот план на Маск е компактен Tesla Model Y SUV

Елон Маск планира гамата на Tesla Motors да ја надополни со нов компактен електричен теренец кој ќе биде помал и поевтин од сегашниот...


Елон Маск е навистина сериозен со тунелите, еве го првиот тест

Елон Маск докажува дека е еден од најспособните иноватори и технолошки визионери и кога тој ќе добие некоја идеја решен е да ја реализира...


Кинески Tencent со голема финансиска инјекција за Tesla Motors

Кинеската компанија Tencent и даде голема финансиска инјекција на Tesla Motors вредна 1,7 милијарди долари што ќе биде идеална за...


Tesla ќе одбере најдобра реклами по предлози на фанови

Директорот на „Тесла Моторс“, Елон Маск одлучи да прифати предлог на еден од неговите најмлади фанови и да организира натпревар за...


Елон Маск не запира - Најави вкупно 5 гига фабрики за Tesla

Елон Маск никогаш не бил скромен во своите бизнис потфати, па затоа најави дека Tesla ќе располага со вкупно 5 гига фабрики, односно 4...


Илон Маск започнува со пробно производство на Tesla Model 3

Tesla Inc. започнува со производство на Model 3 за една недела, но пробно. Корисниците со нетрпение го очекуваат електричниот седан, за...


Tesla го брише „Motors“ од името на компанијата - Зошто?

Илон Маск реши да го промени името на компанијата за електромобили во Tesla Inc. Одлуката се должи на тоа што компанијата направи спој со...


Tesla Autopilot: Доказ дека електромобилите може да предвидат сообраќајка

Автопилотот на Tesla Motors е софтвер за самоуправување на електричните автомобили на компанијата, кој моментално е лидер на пазарот за...


На Маск му е преку глава - Тужи екс вработени за кражба на податоци за конкурентни фирми

Tesla Motors реши да преземе правни мерки за заштита на својата индустриска и интелектуална сопственост и покрена тужби против поранешни...


Tesla ќе пушта надградби без оглед дали тоа го сакаат корисниците

Tesla Motors ќе продолжи со зацртаната стратегија на редовни софтверски надградби за своите паметни електрични автомобили без оглед што...


Автопилотот на Tesla со 40% помал број на сообраќајни несреќи

Имаше многу скандали со бројот на несреќи со електричните автомобили на Tesla Motors, но изгледа дека компанијата го усовршила...


Елон Маск откри што се крие зад логото на Tesla

Tesla е една од најиновативните компании чии храбри бизнис планови служат како инспирација за многумина претприемачи, па затоа постои и...


Tesla Motors: Како ќе се наплаќа за полнењето на електричните автомобили

Компанијата ја откри новата ценовна структура за својата мрежа од станици за брзо полнење на електрични автомобили во светот. Извршниот...


Tesla ја стартуваше Гигафабриката со огромни надежи за доминација

Tesla како што вети Елон Маск ја пушти во употреба нивната најголема инвестиција, Гигафабриката во Невада, каде ќе има масовно...


Автопилотот на Tesla доби нова напредна верзија

Елон Маск, основачот на Tesla Motors, соопшти дека компанијата ги остранила проблемите во надградбата за автопилотот и речиси 1000 возила...


Tesla Model S P100D - кои функции ви се достапни преку апликацијата

Tesla Model S P100D е најдобриот модел на компанијата, кој на ова видео го управува корисникот со апликацијата на телефонот...


Илон Маск е поборник за интегрирање на човекот со вештачката интелигенција

Илон Маск е еден од модерните генијалци, кои постојано прогнозираат што ќе се случи во иднината. Тој е активен учесник во креирањето на...


SolarCity и Tesla: Кров-панели за електрична енергија

Елон Маск ги претстави новите стаклени панели со интегрирани соларни клетки. Панелите на SolarCity и Tesla речиси не се разликуваат од...


Tesla Motors: Леонардо ДиКаприо на разговор со лидерот Елон Маск

Популарниот глумец ја посети гигантската фабрика на Tesla Motors и разговараше со лидерот на компанијата ЕЛон Маск. Видеото е снимано во...


Елон Маск ги демонстрираше новите сончеви кровови за максимална енергија

Елон Маск по долго очекување на јавноста ги демонстрираше новите соларни покриви кои ќе бидат многу поефикасни и ќе бидат вградени во...


Елон Маск е горд на Tesla Motors!

Tesla Motors е американската компанија која ја затресе светската автомобилска индустрија. Сите глобални производители на автомобили...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm