Новости

Роботот Cue на Toyota има вештачка интелигенција и не промашува кош

Поминаа времињата кога роботите изгледаа како да се направени од кутија. Сегашните напредни роботи...


Новото Toyota возило може да биде камион, такси и мобилен хотел

Toyota ја презентираше својата визија за мобилност во иднина на саемот CES 2018. Концептот e-Palette е со целосно автоматско возило на...


Toyota ќе лансира повеќе електрични модели до 2020г.

Toyota планира да произведе десет модели на електрични автомобили до 2020 година. Тоа значи дека јапонскиот автомобилски гигант има...


Toyota: Вештачката интелигенција Yui ќе ги запознава патниците

Toyota планира да ги презентира официјално своите иновации во 2020 година во Јапонија, за време на Олимписките игри - софтверски...


Volkswagen сепак не потклекнува пред Tesla Inc.

Tesla Inc. компанијата на Илон Маск изврши револуција во светот на пазарот на електрични автомобили. Револуција велиме затоа што Tesla...


Toyota: Што ќе ги смири децата во автомобилот?

Toyota иновирала технологија со која децата на задните седишта ќе можат да се забавуват. На прозорецот од автомобилот детето ќе може да...


Apple е највреден бренд во светот, а потоа Google

Компанијата Interbrand креирала список со највредните брендови на светот. Се разбира, традиционално, местото на тронот му припаѓа на...


Toyota ги превзема роботите на Google

Toyota е најсериозен кандидат за превземање на напредната компанија Boston Dynamics која развиваше роботи во сопственост на Google, а...


Toyota - софистицирана технологија за слепи лица

Јапонскиот автомобилски бренд Toyota не се занимава само со производство на возила, туку и напредна технологија за слепи. Новиот проект...


Новиот Nissan автомобил - прекриен со дисплеи

Новиот автомобил „Teatro for Dayz“ на Nissan е наменет зз селфи генерацијата...


Дали се исплати купување на хибриден автомобил

Хибридните автомобили на прв поглед трошат многу помалку бидејќи користат електричен мотор со што се заштедува на сметките за гориво, но...


Toyota Camry автомобил со безжичен полнач

Toyota Camry ќе биде супер модрен автомобил кој има намера да им овозможи на возачите полесно да ги полнат своите смартфони преку...


Toyota со концепт за модерен скутер на три тркала

Производителите понекогаш сакаат да ги заменат урбаните коли, со нешто помало и попрактично. Концептот i-Road на Toyota се уште не е...


Излезе првиот безжичен полнач за во автомобил

Компанијата Denso го промовираше првиот безжичен полнач за смартфон кој може да се користи во автомобил, а прв таа чест ќе ја има новиот...


Samsung Car Mode апликација за Toyota

Samsung и Toyota се збратимија за да ја создадат Samsung Car Mode апликацијата, спој помеѓу смартфоните на Samsung и Toyota автомобилите.


 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm