Новости

На Facebook Messenger доаѓа опција што нема да ви се допадне

Отцепувањето на Messenger како посебна апликација беше јасна причина за повеќе реклами и повеќе кеш...


Направете го ова доколку имате проблем со Viber пораките

Со најновата надградба, Viber има нови функции, кои треба само да се подесат, а не е ништо страшно. Апликацијата...


Измама со лотарија демне на Viber

Телефони.мк доби известување од својот редовен читател Димитар Трајковски, кој не предупредува дека на Viber има измама...


Вибер со функција за автоматско бришење слики

Вибер со најновата надградба додаде опција за автоматско бришење на фотографиите и видеата што корисниците претходно ќе го подесат...


Skype воведува енкрипција за зголемена безбедност

Не можевме да поверуваме дека Skype, како сериозна апликација, досега немаше воведено енкрипција на разговорите. Skype како ...


Еве што содржи новата надградба на Viber

Viber постојано ја надградува и подобрува својата апликација, со многу практични и корисни алатки. Корисниците ја сакаат апликацијата...


Со новата опција Viber ви ги спасува податоците кога менувате број

Viber е една од светските водечки апликации за комуникација, кој воведува новитети, што на корисниците ќе им овозможи да го променат...


Вип со нова летна атрактивна понуда

Вип и ова лето воведува нова атрактивна понуда за корисниците на мобилната Припејд телефонија со која четувањето со пријателите станува...


Viber додаде многу корисни промени

Viber во новата верзија на апликацијата со број 6.8.7 воведе неколку интересни и квалитетни функции за корисниците. Сега ќе може да го...


Viber лансираше нова верзија која е комбинација на Facebook и Snapchat

Меѓусебното копирање на застанува кај апликациите за допишување, па сега и Viber лансираше нова верзија која благо речено е спој на...


Viber со Secret Chat ќе ја заштити вашата приватност и интима

Viber стартува со новата фукнциja Secret Chats со која на корисниците ќе им даде дополнителна сигурност и можност за приватност при...


Какви новитети ќе донесе Viber

Вибер една од водечките глобални апликации за размена на пораки, најави дека на почетокот на март, ќе претстави нови функционалности од...


Што е уште ново кај Viber?

Viber неодамна ги претстави новите „тајни“ пораки со кои може да испраќате слики или кратки видеа од 30 секунди кои по одреден временски...


Видео: Viber воведе тајни пораки

Мобилната апликација за допишување Viber воведе тајни пораки во кои може да испраќате слики или кратки видеа до 30 секунди на кои ќе има...


Viber нуди бесплатни повици за земјите чии мигранти ги блокираше Трамп

Viber донесе одлука за воведување на бесплатни телефонски повици кон корисници во Иран, Ирак, Сирија, Либија, Сомалија, Судан и Јемен,...


Број мамец им ѕвони на корисниците на Вибер, задолжително одбегнувајте го

За корисниците на Вибер продолжуваат маките со броеви „мамци“ кои служат за кражба на личните податоци и злоупотреба на недостатоците на...


Viber додаде опција за кратко видео и редизајнирани смајлија

Viber ја надгради аплиакцијата со опција за брзо праќање на видео порака, која се наоѓа веднаш до типката за праќање на гласовна порака...


Дознајте ја најкорисната опција на Viber за важните разговори

Апликацијата Viber која е една од најкористените за допишување во Македонија има одлични можности за комуникација, па ви откриваме еден...


Енормно зголемен интересот за омилената апликација на Сноуден

Viber и Facebook воведоа end-to-end енкрипција за безбедност на личните податоци на корисниците, но сепак се зборува дека не се толку...


Viber ја отвори апликацијата и за бизнис профили, ќе ве контактираат со ботови

Viber им овозможи на сите компании, организации и брендови да креираат јавни профили на апликацијата за допишување со цел да бидат...


Оригиналниот Viber го имитира Facebook

Viber како една од првите оригинални апликации за допишување со најновата промена реши да личи на Facebook и целосно да го промени...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm