Новости

Vipi - Првиот робот во Vip наменет за автоматизација на процесите!

По повод одбележувањето на 17 мај, светскиот ден на телекомуникациите Vip го претстави “Vipi” - првиот робот во Vip наменет за...


Вип официјален партнер на Авалон за сите концерти годинава

Vip со големо задоволство го објавува официјалното партнерство со Авалон продукција за концертната сезона по повод 25 години од...


Vip на Дигиталниот Самит на земјите од Западен Балкан 2018

Вип со задоволство го објавува учеството на Првиот дигитален самит на земјите од Западен Балкан што се одржува во Скопје од 18 -19 април,...


Novobox Cloud решението ексклузивно преку мобилен телефон само за корисниците на Вип

Vip преку партнерството со компанијата Нови Системи го воведува Novobox Cloud на македонскот пазар...


Што атрактивно нуди Vip Neo понудата?

Мобилниот оператор Vip има нов понуда за корисниците кои ако склучат нов договор или ги обвноват веќе постоечките ќе може да искористат...


Huawei го претстави новиот модел P20 lite на македонскиот пазар со FullView дисплеј 2.0

Huawei го претстави новиот HUAWEI P20 lite, комбинирајќи „high-end“ дизајн со исклучителни перформанси и напредни функции..


Вип со конференција „Women in Digital“ - Брзата дигитализација ги брише разликите

Во организација на телекомуникациската компанија Вип, денеска се одржа првата конференција “Women in Digital” чија главна тема е улогата...


Колку е важна безбедноста на децата на интернет

Дигиталната ера во која денес живееме, свесно или несвесно во голема мера влијае врз нашето секојдневие, навики, комуникација, учење...


Вип ја стартува кампањата за безбедност на децата на интернет

Водејќи се од својата долгорочна посветеност за промоција на вистинските општествени вредности, а во согласност со добро познатото мото...


Вип промоција во припејд мобилната телефонија

Вип воведува нова промоција со која на своите припејд корисници во мобилната телефонија им овозможува...


Вип по повод новиот концепт на продажни салони со подарок за корисниците

Вип ја модернизира својата продажна мрежа и го објавува комплетно новиот лик на дел од своите продажни...


Најпребарувано во 2017: Македонците на Google

Македонците во 2017 година се интересирале најмногу за технологија, за правење на гејмерски стратегии и гледање на филмови...


Со Vip Roam Surf целосна контрола на трошоците во роаминг

Во периодот на празнување, зимскиот училишен распуст и зимски одмори, Вип уште еднаш ги потсетува своите корисници кои патуваат во...


Вип подарува мобилен интернет за сите корисници - Нека Трепка

Телекомуникациската компанија Вип ја започнува новата година со подароци и изненадувања за сите свои корисници на мобилната телефонија....


Вип отвори нов продажен салон во Неготино за подобра услуга

Со цел да биде поблиску до своите корисници и да обезбеди врвно корисничко искуство, телекомуникациската компанија Вип со задоволство го...


Документарната програма BBC Earth доаѓа на Vip TV

Следејќи ја својата посветеност за комплетен фокус кон своите корисници и нудејќи поволности во Комбо пакетите за конвергентни услуги со...


Неколку начини да ја зачуваме животната средина

Секојдневно слушаме за заштита на животната средина, но дали знаеме што всушност тоа значи и како ние можеме да придонесеме?


Вип со одлична Новогодишна понуда - 10 GB интернет и евтини смартфони

Телекомуникацискиот оператор Вип ја најави Новогодишната понуда која во пресрет на празниците на новите корисници како и на тие кои ќе ги...


Со Vip Комбо нема да пропуштите ниту момент од вашата омилена серија или филм

Колку пати до сега ви се случило да ја пропуштите омилената серија или омилениот филм? Или пак сте гледале на телевизија нешто важно кое...


Двојно повеќе кредит за новите припејд корисници

Вип ја збогатува својата понуда и воведува исклучително атрактивна промоција во припејд сегментот во мобилната телефонија со која...


Со Vip Комбо HBO пакетот ќе го гледате цела година бесплатно

Во годината на прославување на десет годишниот јубилеј од постењето на брендот, Вип со задоволство најавува уште една атрактивна...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm