Новости

WhatsApp воведе одличен новитет за видео разговорите

WhatsApp иако започна како апликација за допишување со текот на времето додаде многу нови опции за корисниците. Сега на ред е и...


Facebook ќе почне да прави пари и од WhatsApp

Управата на Facebook веќе го креирала планот за монетизација од мобилната апликација за допишување WhatsApp која да потсетиме ја купи за...


Facebook има друга апликација во Кина, идентична како Moments

Facebook го блокираше Кина во 2009 година, но од неодамна се овозможени поединечни услуги на WhatsApp...


WhatsApp надмина 1 милијарда активни корисници

WhatsApp е новиот сервис во групацијата на апликации на Facebook која има над 1 милијарда активни корисници во текот на денот што е...


Android повторно во опасност од малверот GhtostCtrl

Речиси секој нов ден имаме ситуација со нова верзија на малвер, спајвер или некои слични измамници што се обидуваат на секаков можен...


Видеа од YouTube ќе гледате директно во WhatsApp

WhatsApp мобилната апликација за испраќање на брзи пораки доби нова надградба со која се овозможува линковите од видеата на YouTube кои...


Facebook трие раце и за реклами во Messenger!?

Изгледа дека не е доволно тоа што Facebook ја раздели својата мобилна апликација на Facebook и Messenger, па сега одлучи и со Messenger...


WhatsApp ќе воведе Night Mode, но не таков како што очекувате

WhatsApp подготвува нова надградба за својата мобилна апликација во која ќе биде вклучен Night Mode режимот, но тој нема да се однесува...


Бројот на месечни корисници на Facebook достигна 2 милијарди!

Марк Цукерберг на својот Facebook профил објави дека бројот на корисници на социјалната мрежа официјално достигна неверојатна цифра од 2...


WhatsApp се предомисли и пак ја продолжи поддршката за BlackBerry

Од компанијата WhatsApp која стои зад популарната апликација за допишување посочија дека повторно се предомислиле и затоа уште еднаш ќе...


На WhatsApp ќе ги бришете пораките кои по грешка сте ги пратиле

Апликацијата за допишување WhatsApp наскоро ќе ја воведе опцијата за бришење на порака која сте ја испратиле, но без оглед дали е по...


Голема измама се шири на WhatsApp, бидете внимателни

Нова измама се шири преку мобилната апликација за допишување WhatsApp која има за цел да им нанесе штета на корисниците преку суптилно...


Лажирањето во WhatsApp му донесе голема казна на Facebook од ЕУ

Големите амбиции на Facebook да ја искористи својата огромна база на корисници со интегрирање во посебната мобилна апликација WhatsApp...


Нова верзија на WhatsApp за полесни видео повици

WhatsApp се повеќе се фокусира на опцијата за остварување на видео повици па така во новата верзија иако нема позначителни промени има...


Кои апликации ги преферираат хакерите

Сајбер криминалците во последните години се во пораст како резултат на тоа што веќе сите плаќања се дигитализираат, исто како што се...


WhatsApp воведе поддршка за Siri

Популарната апликација за допишување WhatsApp воведе поддршка за гласовниот дигитален асистент Siri на Apple со што на корисниците им се...


Голема акција на Интерпол за разбивање мрежа на педофили на WhatsApp

Во голема акција на Европол и Интерпел разбиена е мрежа на педофили кои преку опцијата за тајни пораки споделувале детска порнографија на...


Facebook прерасна во крал на апликациите

Facebook го потврдува статусот на една од најмоќните компании во мобилната индустрија откако во првиот квартал од 2017-та има четири од...


WhatsApp и Signal не може ниту ЦИА да ги шпионира

WikiLeaks неодамна објави дека ЦИА може да не шпионира преку телефон, компјутер, смарт телевизор, камера и слично. Колку се безбедни...


Марк Цукерберг на пат да стане поголем и од Бил Гејтс

На почетокот на 2016 година Марк Цукерберг ја објави визијата за наредните десет години на Facebook. Тој најави големи инвестиции во...


WhatsApp со новата функција станува екстра безбеден

WhatsApp дополнително ќе ги осигура корисниците со воведувањето на новата опција за двојна верификација при логирање, па така покрај...

 
Најнови телефони
 
  • P9 Plus
  • P10
  • Galaxy S8 Plus
  • Galaxy S8
  • Note 7
  • Galaxy C7
  • Desire 10 Lifestyle
  • Moto Z
  • 3T
  • NOVA