Новости

Microsoft порача: Префрлете се на Android или iOs

Microsoft и официјално се откажува целосно од Windows 10 мобилната платформа која кон крајот на оваа година повеќе нема да добива...


Qualcomm го лансира Snapdragon 8cx чипсетот за Windows 10

Qualcomm лансираше нова серија на процесори наменета за Windows 10 уреди со што навлегува во една посебна авантура откако постигна...


Chromium ќе биде новата замена за неуспешниот Microsoft Edge!?

Microsoft Edge беше креиран со најновите веб технологии, со цел да биде компатибилен со сите современи ...


Microsoft ја стопираше октомвриската надградба за Windows 10

Microsoft е принуден за паузирање на лансирањето на надградбата Windows 10 October 2018 Update, официјално соопштија...


Внимавајте: Новата Windows 10 брише податоци

Надградбата на десктоп оперативниот систем Windows 10 на Microsoft за месец октомври покажува проблеми за дел од корисниците бидејќи при...


Notepad после 33 години конечно добива големи промени!

За прв пат после толку години, Microsoft најави дека во наредната Windows 10 надградба ќе има и неколку подобрувања ...


Android корисниците ќе имаат генијална Windows 10 функција

Microsoft планира да ја воведе својата Timeline функција на Android со помош на Microsoft Launcher. Timeline ...


Повеќе од 700 милиони компјутери се со Windows 10!

Официјално се објавени информации од Microsoft за Windows 10, кој е инсталиран на повеќе од 700 милиони активни...


Apple iTunes конечно достапна и за Windows 10

Apple и Microsoft конечно се договорија да ја пуштат во употреба специјализираната верзија на iTunes апликацијата за онлајн продавницата...


Microsoft има поголем избор на Android отколку Windows смартфони

Можеби звучи иронично, но сега Microsoft има поголема понуда на Android смартфони отколку тие кои работат со нивниот Windows Mobile...


Како до легално и бесплатно инсталирање на Windows 10

Microsoft Windows 10 има многу подобрувања, и ова е најдобриот оперативен систем од сите претходни верзии досега, од повеќе причини...


Windows 10 веднаш ќе ги открива Bluetooth уредите

Microsoft работи на нова функција со која ќе им олесни на корисниците на Windows 10 брзо и ефикасно да ги пронаоѓаат Bluetooth уредите...


Дефинитивен крај за Windows 10 Mobile Insider програмата

Microsoft презема уште еден чекор со кој речиси целосно се откажува од платформата за смартфони, па така става дефинитивен крај на...


Новата надградба на Windows 10: Quiet Hours режим и InPrivate

Windows 10 воведува новитети, кои на корисниците ќе им го олеснат искуството со персоналните компјутери. Најновата надградба Insider...


Microsoft прави чуден таблет со Windows 10 ARM

Microsoft развива концепт на таблет на превиткување кој би имал двоен екран и би работел на Windows 10 оперативниот систем, но со...


Со новиот Windows 10 есенва доаѓа Paint 3D и подобра Cortana

Microsoft со есенската надградба ќе го подобри оперативниот систем со неколку нови алатки. Се разбира, се повеќе се труди да ги поврзе...


HP ќе дигне раце од Microsoft Windows 10

HP донесе одлука наскоро да ја прекине продажбата на нивниот скап смартфон HP Elite X3 кој е еден од ретките со Windows 10 Mobile...


Windows добива "eye tracking" технологија

Insider preview build e новата верзија на Windows 10, за контролирање на компјутерите и оперативниот систем преку поглед...


Alcatel Idol 4 Pro со Windows 10 не е подготвен за Европа

По подолго време на европскиот пазар денес (26 јули) требаше конечно да биде лансиран еден смартфон со Windows 10 оперативен систем, но...


Програмата за цртање Paint ќе се претвори во Paint 3D

Paint е само еден од неколкуте синоними за Windows уште од неговото постоење. Можете ли да замислите...


Корисниците на Windows 10 Mobile не можат да инсталираат апликации

Microsoft како целосно да кренал раце од Windows 10 Mobile корисниците кои повеќе од три дена не можат да инсталираат воопшто апликации...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm