Новости

Протекоа две бои со новиот Xiaomi Mi Mix 3

Има уште 4 дена додека да биде претставен новиот скап смартфон на Xiaomi - Mi Mix 3. Уредот ќе има интересно...


Xiaomi планира да продаде преку 100 милиони смартфони во 2018 година

Xiaomi ќе настапи поагресивно на пазарите надвор од Кина и очекува многу успешна 2018 година


Xiaomi го претстави Mi Mix 2S: Одличен и евтин

Xiaomi го претстави новиот топ модел Mi Mix 2S. Шефот на компанијата Леи Јун потенцирал дека овој моде...


Видео: Роботите од Pacific Rim ги здружија силите со Xiaomi Mi Mix 2s

Xiaomi лансираше промотивно видео во соработка со вториот дел од популарниот филм за борба меѓу роботи и чудовишта Pacific Rim 2 кој веќе...


Откриен нов адут на претстојниот Xiaomi Mi Mix 2s

Xiaomi подготвува смартфон кој ќе ги исполнува сите неопходни модерни смартфони. Тоа е претстојниот Xiaomi Mi Mix 2s кој ќе има Full...


Видео: Се појави Xiaomi Mi Mix 2s со Full Display

Од Кина протече првото видео на кое наводно е прикажан претстојниот одличен смартфон Xiaomi Mi Mix 2s на кој се гледа дека ќе има Full...


Xiaomi Mi Mix 2s ќе биде супер моќен со Snapdragon 845

Xiaomi гордо го најави нивниот претстоен премиум смартфон Xiaomi Mi Mix 2s кој ќе биде супер моќен и брз со најновиот осум-јадрен...


Дали Xiaomi Mi Mix 2s ќе биде прв со скенер под екранот?

Веќе подолг период моќните брендови се обидуваат да вградат скенер под самиот дисплеј со што ќе добијат многу ефикасен дизајн, но досега...


Кајлин Хонг: Xiaomi е горд што го постави Full Display трендот

Пред речиси две години кога се појави првиот концепт за смартфон без рамка околу екранот на Xiaomi многумина се сомневаа дека ваков вид...


Вип по повод новиот концепт на продажни салони со подарок за корисниците

Вип ја модернизира својата продажна мрежа и го објавува комплетно новиот лик на дел од своите продажни...


Двобој: Ги споредивме Xiaomi Mi Mix 2 и iPhone 8

Имајки предвид дека во последните неколку години на пазарот излегуваат многу нови компании со уште поголем број модели на паметни...


Xiaomi Mi Mix 2S тестиран со сериозна мускулатура

Xiaomi очигледно има намера годинава да лансира супер моќен смартфон кој ќе се спротистави на силната конкуренција. Таква сериозна...


Xiaomi Mi Mix 2 официјално претставен со одличен дисплеј

Xiaomi Mi Mix 2 е новиот смартфон на кинескиот стартап со кој повторно ќе се обиде да се натпреварува во премиум класата каде сега е веќе...


Xiaomi Mi Mix 2 влезе во масовно производство

Xiaomi Mi Mix 2 ќе биде новиот премиум смартфон на кинескиот смартфон предизвикувач со специјализиран екран со целосна искористеност на...


Xiaomi Mi Mix 2 се појави со 6 GB RAM

Xiaomi го подготвува наследникот на смартфонот со најтенка рамка околу екранот, а потврда за тоа е и тестот на Mi Mix 2 на бенчмарк...


Xiaomi Mi Mix 2 ќе има уште потенка рамка и AMOLED дисплеј

Xiaomi планира дополнително да го подобри концепт смартфонот со вториот модел на Mi Mix 2 кој ќе има уште потенка рамка, како и AMOLED...


Први детали за супер елегантниот Xiaomi Mi Mix 2

Xiaomi веќе потврди дека работи на наследникот на одлично дизајнираниот смартфон Mi Mix кој со ултра тенката рамка околу дисплејот ги...


Xiaomi веќе работи на наследник на одличниот Mi Mix

Xioami привлече огромно внимание со концепт телефонот Mi Mix кој има екстра тенка рамка околу екранот, па затоа веќе подготвува негов...


 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm