Новости

Најголемата серија на грабежи за рударење на биткоини

Биткоин лудилото поттикнува многу грабежи за рударење на криптовалутите и брза заработка. Луѓето се спремни на многу нешта...


Бил Гејтс смета дека криптовалутите се премногу опасни

Бил Гејтс предупредува за опасното влијание на криптовалутите. Тој вели дека „криптовалутите убиваат луѓе и тоа во директна смисла...


Основачот на Ethereum (24г.) има половина милијарда долари на сметка

Forbes неодамна објави список со топ богатите крипто-богаташи во светот. Најмлад е 24-годишниот Виталик Бутерин, кој на 19 години...


Кој настрада во новата истрага за измама со биткоини?

Властите на САД преземаат поголема акција за сузбивање на сомнителните берзи за размена на криптовалути, а најнова жртва е Џо Монтрол...


Криминалците киднапираат богаташи и бараат биткоини за откупнина

Криптовалутите и биткоините станаа најбараната роба кај криминалците, затоа што не може да се утврди потеклото кога ги трошит...


Кога сите мислеа дека е крај со биткоинот милијардер вложи цело богатство

Додека многумина економисти веќе го отпишаа биткоинот како „мртво“ платежно средство мистериозен инвеститор во само една трансакција...


Видео: Биткоинот беше предвиден уште пред дваесет години

Нобеловецот и еден од пионерите на модерната економија Милтон Фридман уште во 1999 година успешно прогнозираше дека ќе се создадат...


Нема зима за криптовалутите во Швајцарија

Швајцарија како еден од најважните економски центри во светот не планира да ги суспендира криптовалутите, напротив ќе создаде позитивна...


Вредноста на биткоин двојно ќе се зголеми во 2018!?

Вредноста на биткоин во наредните 6 месеци двојно ќе се зголеми и ќе достигне неверојатни финансиски врвови, на коишто беше...


Litecoin е криптовалутата со најголем раст

Како што биткоинот се врати од мртвите, така и останатите криптовалути ја враќаат својата вредност, а меѓу нив најголем раст во...


Се враќа ли Биткоинот на голема врата?

Дали биткоинот по очајниот пад на вредноста се враќа на голема врата меѓу инвеститорите во криптовалути? ако се гледаат последните...


Рекорди во Исланд - Повеќе струја за биткоин од домаќинствата

Копањето биткоин но, и други форми на крипто и дигитални валути се повеќе се засилува мерено според потрошувачката на електрична енергија...


Биткоин почна да паѓа, загуба од 120 милијарди долари за 1 ден

Многу лош старт имаше крипто-валутата годинава, која не запира со падот уште кога почна со надолна линија. Вредноста на биткоин...


Биткоин падна со вредноста на 9.000 долари

Вредноста на Биткоинот се намали за 10%. Ова е најниска вредност, која би можела да се спореди со онаа од крајот на месец ноември...


Facebook ќе ги забрани рекламите со криптовалути и Биткоин

Facebook ќе ги забрани сите реклами со криптовалути и Биткоин со цел да ги спречи луѓето да рекламираат „финансиски производи и...


Ерик Финман (19) е крипто-милионер што сака да започне со нова валута

Растот на криптовалутите направи мултимилионери од некои луѓе преку ноќ. Некои од овие нови милионери се уште се на факултет ...


50 Cent заработил милиони од биткоини што заборавил дека ги купил

Благодарение на енормниот раст на биткоин, најпрвите вложувачи станаа милионери, но оние што вложуваат во оваа криптовалута...


Најпребарувано во 2017: Македонците на Google

Македонците во 2017 година се интересирале најмногу за технологија, за правење на гејмерски стратегии и гледање на филмови...


Стив Вознијак ги продал сите биткоини што ги има

Стивен Вознијак купувал биткоини чисто за да експериментира и да го испита теренот. Еден од основачите на Apple вели дека купил биткоини...


Bitcoin младите го гледаат како вложување во иднината

Уште не е познато кој навистина стои зад измислицата Bitcoin и тоа е една од најголемите мистерии во денешно време. Сатоши...


Дали Bitcoin е создаден од Американците за шпионажа?!

Според Наталија Касперскаја, ко-основачот на Kaspersky Lab и претседателот на InfoWatch, bitcoin го создале американските тајни служби...

 
Најнови телефони
 
  • Motion
  • Aurora
  • Keyone
  • DTEK60
  • DTEK50
  • Xperia L2
  • Xperia XA2 Ultra
  • Xperia XA2
  • U11 Eyes
  • U11 Plus