Новости

Лажните вести за лекување на болести на Facebook се поопасни од лажните политички вести

Експертите предупредуваат на лажни и измамнички здравствени артикли во кои нестручно и неточно се пишува....


Facebook со детални информации кој ги користел вашите лични податоци

Facebook со нови правила отсега за спречување на злоупотреба на личните податоци на корисниците....


На Facebook Messenger ќе може да бришете пратени пораки

Facebook ја лансираше новата функција во Messenger апликацијата со која корисниците ќе може да бришат веќе испратени пораки без тие да...


Сакате да го избришете Facebook, но не би се откажале од Messenger?

Ако не го сакате повеќе Facebook и сакате да го избришете профилот, но не сакате да се откажете од Messenger...


Алгоритмите на Фејсбук детектираа голотија на статуи објавени од музеј

Музејот за историја и уметност во Женева објави дека Фејсбук забранил објавување на фотографии...


Apple повторно го блокира Facebook на iOS!

Од Apple тврдат дека Facebook го прекршил договорот и затоа му е прекинат пристап кон програмата на Apple...


Парите на Марк Цукерберг од Facebook на рекордно високо ниво

Facebook во последните 3 месеци од 2018 година бил ќар речиси 7 милијарди профит. Ова е доказ дека...


Планот на Facebook за обединување на WhatsApp, Instagram и Messenger му пречи на ЕУ

Предложената интеграција на четирите апликации би можеле да се случат во ЕУ само доколку се исполнат сите услови...


Цукерберг ќе ги интегрира Facebook, WhatsApp и Instagram

Марк Цукерберг постави нова цел за наредните две години да направи интеграција меѓу трите главни апликации во сопственост на Facebook,...


Facebook се наоѓа пред рекордна казна

Facebook најверојатно ќе се соочи со досега рекордна казна која ќе му биде изречена од страна на Федералната комисија за трговија на САД...


Facebook открива дека работи на новиот проект LOL, за да привлече тинејџери

"LOL" моментално е во бета тестирање, па уште не е јасно дали само ќе биде додаток во Facebook...


Facebook затворил над стотици руски профили и страници

Русите веднаш реагирале и го обвиниле Facebook за цензура и спроведување нечии политички одлуки. Социјалната мрежа...


Доаѓаат избори, Facebook ги заострува правилата

Facebook за идни избори во Индија, Нигерија, Украина и Европската Унија, најавува построги политички правила ....


Германија спрема тужба за злоупотреба против Facebook

Германија законски ќе го гони Facebook поради собирање на лични податоци од корисниците, но уште оваа ...


Овој крадливец на податоци ги заразил уредите од цел свет

Меѓу заразените се игрите што потсетуваат на популарната Flappy Bird, емулатори и апликации како што се калкулаторот ...


Цукерберг објави на Facebook кој е неговиот предизвик за 2019

Марк Цукерберг секоја година сака да научи нешто ново и да постави висока цел што сака да ја реализира за 365 дена...


Како да го избришете Facebook профилот, а да ги задржите сликите и пријателите

Нештата драстично се променија од почетоците на социјалната мрежа на Марк Цукерберг. Сега ....


Messenger Dark Mode пуштен за тест само кај одреден број на корисници

Уште неколку месеци пред Messenger официјално да биде лансиран, наменски Dark Mode за неговата мобилна....


Кое е најдоброто време за вашите празнични постови на Фејсбук и Инстаграм

За да имате повеќе реакции и коментари на Фејсбук, треба промислено да објавувате, да не е тоа претеран...


Што мислите за Facebook после сите скандали?

Корисниците општо веќе имаат ниско ниво на доверба во Facebook, затоа што многу лични податоци...


Facebook призна дека 2 апликации може да ги гледаат и бришат вашите пораки

Facebook признава дека им дозволил на надворешни компании да пристапуваат кон личните пораки што ги...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm