Новости

Цукерберг навреден од Кук, забрани користење на iPhone за вработените

Извршниот директор на Apple, Тим Кук, ја нападна социјалната мрежа Facebook дека не е безбедна и им ја нарушува...


Winamp апликации за Android и iOS пристигнуваат во 2019

Легендарниот медиа плеер од 90-те се враќа во вид на нова мобилна апликација. Winamp во 2014 година го купи...


iOS 12.1 пристигнува денес со новитет eSIM поддршка

Евентот на Apple се одржува денес, на кој треба да бидат презентирани новите продукти и новиот мобилен оперативен...


Детали за стартот на преднарачката и цените на iPhone XR

Преднарачките за iPhone XR официјално започнаа вчера на Apple.com, Apple Store app и официјалните....


Apple несопирлив: iOs 12 веќе е над 50% учество

Стратегијата на Apple за долгорочна софтверска поддршка на неговите корисници се покажа како многу успешна бидејќи новата верзија на...


Apple брзо го реши проблемот со полнењето на iPhone XS

Apple преку брза софтверска надградба го реши проблемот со полнење на батеријата кај дел од моделите на неодамна претставените смартфони...


Fortnite на iPhone за шест месеци заработи цело богатство

Играта за борба до последен Fortnite се покажа дека може одлично да функционира и на смартфон, па покрај тоа што е неверојатен хит на...


iOs 12 со рекордна надградба, го престигна и iOs 11

Оперативниот систем на Apple iOs 12 бележи рекордно брза надградба со неверојатно темпо и за помалку од еден месец изби на врвот според...


Facebook Lite сега ќе ја користите и на iPhone

Звучи помалку парадоксално, но Facebook донесе одлука да ја лансира Lite верзијата на мобилната апликација за iOs оперативниот систем....


iPhone XS има проблем со прием на сигнал и полнењето

iPhone XS и iPhone XS Max имаат проблем со приемот на сигналот и со полнењето, се жалат корисниците. Проблемот со полнењето...


Како ќе се контролира длабочината на фокусот на iOs 12?

Во новата помала бета верзија на iOs 12.1 се тестира нова опција за корисниците на поновите iPhone смартфони со дуо  камера на која може...


Google Maps сега функционира и во Apple CarPlay

Благодарение на новата верзија на оперативниот систем iOs 12 корисниците на Apple CarPlay во своите автомобили ќе може да инсталираат...


Официјално стартува надградбата со iOs 12

Apple денес почнува нова етапа во софтверските надградби со новата верзија на оперативниот систем iOS 12 кој носи значителни подобрувања...


Кук: Во употреба веќе има над 2 милијарди iOs уреди

Тим Кук, извршниот директор на Apple од Стив Џобс театарот во Калифорнија промоцијата на новите iPhone и iWatch уреди ја започна со...


Apple ги најавува новите iPhone витези за 12 септември!

Сигурни сме дека сега сите ја резервираа датата 12 септември за новите iPhone модели на Apple. Apple официјално...


Google конечно открива како ги користи вашите податоци

Google објави дека направил промени во изгледот на корисничкиот профил, на кој ќе може поедноставно ...


Знаете ли колку време минувате на Facebook?

Свесни ли сте по колку време дневно минувате на Facebook? Можете ли воопшто да процените дали се ...


Apple лансираше втора бета на iOS 12 за iPhone и iPad

Apple лансираше втора бета верзија со iOS 12 за iPhone и iPad, што значи дека девелоперите може да ги пробаат најновите верзии за...


Анализа: Apple ќе продаде 350 милиони iPhone-и за 1 година

Даниел Ивес, аналитичар од GBH Insights, очекува ова да биде добра година за новите iPhone модели,...


WWDC донесе освежување со најновиот софтвер iOS 12 во iPhone

WWDC конференцијата на Apple се фокусираше на најновиот оперативен систем на компанијата ...


Apple Watch ќе добие „лице со Гордост“ на 4 јуни

Со ослободувањето на iOS 11.4 и watchOS 4.3.1, излезе Pride face за Apple Watch. Официјалното откривање...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm