Новости

Се потроши целата залиха на поевтиниот iPhone XR

Новолансираниот iPhone XR смартфон на Apple по само четири дена од активирање на онлајн пред-нарачките целосно е потрошен, односно...


iPhone XR ќе се продаде за 50% повеќе од iPhone 8

Apple iPhone XR ќе биде пуштен во продажба следниов петок, а според Роберт Сира, аналитичарот од ...


Детали за стартот на преднарачката и цените на iPhone XR

Преднарачките за iPhone XR официјално започнаа вчера на Apple.com, Apple Store app и официјалните....


Добавувачите на Apple се сомневаат во голем успех на iPhone XR

Тајванските добавувачи на Apple според инсајдерски информации пренесени од Digitimes се сомневаат во голем успех на смартфонот iPhone XR...


Apple брзо го реши проблемот со полнењето на iPhone XS

Apple преку брза софтверска надградба го реши проблемот со полнење на батеријата кај дел од моделите на неодамна претставените смартфони...


Постојат 4 различни модели од новите iPhone XS - Кои се најважните разлики меѓу нив

Имаме четири различни модели на iPohne Xs и XS Max, кои Apple ги продава во различни земји и помеѓу нив има големи разлики, а ги имаат...


Facebook Lite сега ќе ја користите и на iPhone

Звучи помалку парадоксално, но Facebook донесе одлука да ја лансира Lite верзијата на мобилната апликација за iOs оперативниот систем....


Зошто iPhone е толку скап?

Извршниот директор на Apple изјави дека видел многу расклопени iPhone телефони и цени за сите компоненти...


iPhone XS има проблем со прием на сигнал и полнењето

iPhone XS и iPhone XS Max имаат проблем со приемот на сигналот и со полнењето, се жалат корисниците. Проблемот со полнењето...


Тестирање на „издржливото стакло“ на новиот iPhone

Apple тврди дека новите iPhone XS и XS Max телефони го имаат најиздржливото стакло досега. Ова тврдење ...


Apple има добивка од 806 долари од iPhone XS Max

Новинарите од TechInsights ја пресметаа цената за изработка на iPhone XS Max со 256GB меморија...


Дел од корисниците на новите iPhone-и се жалат на проблеми со сигналот

Новите модели на Apple телефоните во некои држави ќе бидат достапни од крајот на неделава, а веќе се грабаат....


DisplayMate: iPhone XS Max го има најдобриот дисплеј на пазарот

Аналитичарите од DisplayMate по направени сите тестови кои се вообичаени за сите нови смартфони, утврдиле дека новиот смартфон iPhone XS...


Huawei тврди дека Kirin 980 е побрз од А12 Bionic

Раководството на Huawei задолжено за производството на мобилни чипсети во пресрет на промоцијата на претстојниот супер моќен фаблет...


Кој трик го направи Apple со батериите на новите iPhone модели

Apple на својата официјална страница вели дека батеријата на iPhone Xs трае само 30 минути подолго ...


Зошто Apple го прави iPhone да биде комплициран за поправка

Секој пат кога Apple ќе презентира нов iPhone, ќе се најде на удар на критики, поради тоа што е тешко да се поправа....


iPhone XS со упатство за „непостоечкиот“ AirPower

Apple во упатството за употреба на новиот iPhone XS смартфон издвоил посебен дел кој објаснува и опишува како да се поврзе со безжичниот...


Huawei им дели полначи на тие што чекаат редици за iPhone XS

Huawei се „солидаризираше“ со фановите на Apple кои денес чекаат во редици пред продавниците за да бидат меѓу првите што ќе ги купат...


iPhone XS има врвна камера, но Google Pixel 2 сепак го прегази

Apple за време на презентирање на новиот iPhone модел, во поголем дел нагласуваше колку е неверојатна нивната камера...


Тим Кук одговори на критиките за цената: Луѓето го плаќаат iPhone само 1 долар дневно

Пред почетокот на продажбата на iPhone XS и XS Plus на мрежата се појавија првите рецензии во кои повеќето...


iPhone XS и iPhone XS Max имаат екстра LTE брзини

Apple со пласирањето на новите модели на iPhone XS и iPhone XS Max покажа неколку новитети во хардверот, дизајнот и камерите, но сега...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm