Новости

Реклама: Надградба од iPhone на Samsung Galaxy

Samsung во оваа реклама ви препорачува да се префрлите од Apple на Galaxy, а овој процес го нарекува „надградба“...


iPhone X не може да го постигне рекордот на iPhone 6, 7 и 8

Apple не може да ја зголеми продажбата на јубилениот смартфон, а рекордот по продажба на iPhone 6...


Дејзи е новиот робот на Apple за рециклирање

Дејзи е новиот робот на Apple, кој се употребува само за рециклирање, односно, ги одделува сите компоненти ...


Колку точно Apple го забавува iPhone со стара батерија

Apple во iOS 10.2.1 додаде функција за управување со батеријата на iPhone. Таа намерно ја намалуваше брзината на iPhone...


iPhone 6 дополнително успорен

Apple повторно го успори моделот iPhone 6 по добивањето на софтверската надградба со оперативниот систем iOS 11.2.2. По направениот нов...


Со месеци ќе се чека замена на батеријата на iPhone 6 Plus

Apple има ограничена количина на батерии за постариот смартфон iPhone 6 Plus. Така корисниците кои ќе сакаат да ја искористат можноста за...


Eye додаток за да добиете Android на iPhone

Постои едноставен начин за да користите Android оперативен систем на iPhone, без да мора да бидете информатички гуру или слично....


Вип ја финишираше големата наградна игра со доделени 77 iPhone 6s смартфони

Вип ја заврши големата наградна игра „Надополни и играј за iPhone 6s“ со која додели 77 iPhone 6s телефони на 77 среќни добитници....


iOS 10.2 ја зашемети батеријата на iPhone

Apple имаше намера да реши проблеми со iOS 10.2 надградбата, но направи уште полошо, затоа што батериите се надвор од контрола при...


Сега Apple има огромен проблем со батеријата на iPhone 6s

Очигледно е дека Samsung не е единствен производител кој има проблеми со батерија бидејќи и Apple е пред нов предизвик по неколку пријави...


Apple дефект - некои корисници не знаат да ракуваат со смартфонот

Претходно пишувавме дека Apple ќе дава по 149 долари за дефектот со дисплејот на iPhone 6 и iPhone 6S, кои имаат проблем со “болест при...


Apple не ја призна „болеста“ на дисплејот на iPhone 6 Plus, но дава надомест

По голем број на пријави од оштетени корисници Apple конечно призна дека нивниот премиум смартфон iPhone 6 Plus има проблеми со дисплејот...


Вип ве наградува - 77 телефони iPhone 6s за 77 среќни добитници

Вип почнува голема наградна игра со која сите Припејд корисници на мобилната телефонија добиваат можност во наредните единаесет недели да...


Можност за добивка на iPhone 6s со секоја платена сметка онлајн во Вип

Вип објавува игра со која ги поттикнува корисниците да ги плаќаат своите сметки онлајн и со тоа да имаат можност да добијат вредни...


iPhone 6 Plus експлодирал во џеб на студент

Студентот Дарин Хлавати доживеал експлозија со неговиот телефон iPhone 6 Plus во задниот џеб на панталоните и му се направила дупка...


Во стилот на Џими Кимел: Со стар модел ги лажат дека е iPhone 7

iPhone 7 доби многу критики и исмевања за дизајнот, кој е речиси идентичен како претходниот iPhone 6. Во оваа пригода Џими Кимел ја...


Рекордна прифатеност на iOs 9 кај iPhone корисниците

Apple се пофали дека 89% од уредите кои имаат можност веќе го инсталирале новиот оперативен систем iOs 9 или поточно последната негова...


Apple не реагира за проблемот со iPhone

Претходно пишувавме дека корисниците на iPhone 6 и 6 Plus имаат проблем со дисплејот, односно технологијата за допир на екранот не...


Екраните на iPhone 6 и 6 Plus не реагираат на допир!?

Корисниците на iPhone 6 и iPhone 6 Plus се жалат од проблеми со дисплеите, кои многу често не реагирале на допир...


Apple ја лансираше петтата јавна бета верзија на iOS 10

Бета тестерите на Apple ќе ја добијат петтата по ред тест верзија на iOS 10 која најверојатно ќе биде последна пред финалната надградба...


Apple ја местел цената на iPhone во Русија?!

Руското анти-монополско законодавство го обвинува Apple дека учествувал во местењето на малопродажните цени на iPhone. Компанијата од...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm