Новости

Дали Apple ќе прекине со производство на iPhone X?!

iPhone X е јубилејниот модел на смартфон, за кого најмногу се пишуваше годинава, кој донесе иновации. Меѓутоа, поради ...


Фото: iPhone X спореден со неговите претходници

RedmondPie објави интересни фотки на кои се гледа модел или прототип на iPhone X сликан до неговите претходници iPhone 7 и iPhone 7 Plus...


Samsung Galaxy S8 и S8+ се најпродавани Android телефони во Q2

Strategy Analytics објавила извештај за најпродавани телефони - најпродавани Android телефони се Samsung Galaxy S8 и S8+, а од iOS се...


Samsung Galaxy Note 8: Димензиите на фаблетот со другите телефони на пазарот

Време е веќе да ги споредиме димензиите на премиум фаблетот Samsung Galaxy Note 8...


Реалистичен концепт од iPhone 8 - Како би можел да изгледа

Украинскиот дизајнер Владимир Обсхански се обидел да го дизајнира концептот на новиот модел iPhone 8 со 5.8-инчен "edge-to-edge" OLED...


OnePlus 5 со иновативна камера со bokeh ефект

Веќе протекоа фотографии во јавноста од OnePlus 5, со што се потврдува двојната камера. И не само тоа. На Twitter профилот на OnePlus е...


iPhone за прв пат ќе поддржува NFC тагови со iOS 11

Apple веќе со години ја игнорира Near Field Communications технологијата за поврзување и пренос на податоци, но се чини дека претстојните...


Samsung Galaxy S8 и iPhone 7: Тест со фрлање на бетон

Корисникот што стои зад каналот EverythingApplePro ја тестира отпорноста на новиот Samsung Galaxy S8 и iPhone 7 Plus. Со тестирањето е...


Тест за брзина: Samsung Galaxy S8 против iPhone 7 Plus

Тешко е да се процени кој е побрз објективно - Samsung Galaxy S8 или iPhone 7 Plus. Борбата за доминација меѓу Samsung и Apple ќе трае...


Galaxy S8 Plus: Тестирање на батеријата

Батеријата на најновиот Samsung Galaxy S8 Plus е тестирана со Full HD+ резолуција и процесорот Exynos 8895. Смартфонот издржал 8 часа и...


iPhone 7 Plus Retro: Уникат со боите на митскиот Macintosh

iPhone 7 Plus Retro е дизајниран по теркот на стариот Macintosh компјутер од 1980 година, затоа го има името Retro. Со оглед на тоа што...


iPhone клоновите се усовршени, отворете ги „четирите очи“

Порано секој можеше да препознае фејк бренд на телефон, но со текот на времето дизајнот се усоврши и веќе телефоните не можете да ги...


Маска за iPhone 7 Plus двојно ја зголемува батеријата за 49 долари

Новата маска на ZeroLemon за iPhone 7 Plus која покрај што има заштитна функција обезбедува и двојно повеќе батерија, а чини само 49...


GSMA: Најдобар телефон за 2016 е Galaxy S7 Edge

Секоја година организацијата GSMA доделува награди за најдобар телефон, сервиси, апликации, итн. Наградата за најдобар телефон секогаш...


Видео: Се запали iPhone 7 Plus - истрага води Apple

Бријана Оливас на Twitter објави видео во кое е прикажано како нејзиниот iPhone 7 Plus гори, а таа објаснува дека воопшто и не го...


iPhone 7 Plus: Тестирање со експлозија од запалки

TechRax е познат по неговите екстремни тестови на YouTube, кои ги извршува врз премиум модели на смартфони. Сега одлучил да направил...


Видео: Apple ве убедува зошто да користите Portrait Mode

Apple сними две нови кратки реклами во кои ги убедува корисниците да ја употребуваат функцијата Portrait Mode од камерата на нивниот...


За новиот iPhone 8 ќе треба да дигнете кредит

iPhone 8 доаѓа со 5.8 инчен OLED дисплеј, со екран што се простира речиси на цел преден панел и вградено Home копче на екранот. Од...


AnTuTu: 10 смартфони со најмоќни перформанси од 2016

AnTuTu е една од најдобрите платформи за тестирање на мобилните телефони. Кинеската компанија сега објави список на смартфони со најдобри...


Тест со 1.500 пластични гумички на iPhone 7 Plus

TechRax е популарен канал на YouTube од Украина, кој се обидува да уништи iPhone 7 со 1.500 гумички за тегли. 5 часа го мотал iPhone 7...


iPhone 7 Plus растури на AnTuTu: Топ 10 смартфони за 2016г.

AnTuTu е најпопуларната платформа за тестирање на брзина на смартфони. Таа објави три листи со рангирање на телефоните што го поминале...

 
Најнови телефони
 
  • Motion
  • Aurora
  • Keyone
  • DTEK60
  • DTEK50
  • Xperia L2
  • Xperia XA2 Ultra
  • Xperia XA2
  • U11 Eyes
  • U11 Plus