Новости

iPhone X ќе стигне до 50 милиони нарачки

Од годинешната понуда на Apple нема сомнежи дека вистинска ѕвезда е iPhone X моделот но, поради комплицираната набавка на новите модели...


Колку чини iPhone X во неколку земји во светот

iPhone X со 64GB чини 999 долари, односно 1.149 долари со 256GB, во Америка. Меѓутоа, цената не е иста насекаде во светот...


Apple со катастрофален маркетинг за iPhone 8

Apple некогаш важеше за компанија со генијален маркетинг кој им овозможи да изградат моќен бренд и да наметнат високи цени во премиум...


iPhone X не ни влегол во производство

Apple со iPhone X има вистински ѕвер во свој посед кој на сите бенчмарк тестови ја збриша конкуренцијата, но поради комплицираноста на...


Колку плаќа Apple за да произведе iPhone X

Пред 10 дена Apple го презентираше iPhone X, јубилејниот смартфон на компанијата, кој е најскапиот смартфон досега. 64GB моделот ќе биде...


Што има Galaxy Note 8, а му фали на iPhone X?

iPhone X на Apple е фантастичен смартфон со прекрасен дизајн и многу нови напредни технологии кои се уште не се стигнати кај Galaxy Note...


Што значи Bionic за процесорот на iPhone X?

Apple успешно го разви сопствениот A11 Bionic процесор кој ја уништи конкуренцијата на сите бенчмарк тестови постигнувајќи рекордни...


Премиум моделот на Huawei ќе чини повеќе од iPhone X

Дури и iPhone X ќе биде поевтин од претстојните модели Huawei Mate 10/Mate 10 Pro. Цената на iPhone X изнесува 999 долари, додека...


Се активираше iOs 11 - Ова се новитетите

Apple ја стартуваше надградбата на оперативниот систем со најновата верзија на iOs 11 која е достапна за повеќето нови iPhone смартфони,...


Процесорот на iPhone X ја уништи конкуренцијата

iPhone X е убедливо најмоќниот смартфон на Apple досега, но токму благодарение на новиот A11 Bionic процесор има доволно капацитет да се...


Apple нема да стигне да ги задоволи сите купувачи на iPhone X

iPhone X е убедливо најмоќниот смартфон на Apple во последните 10 години но, поради напредните компоненти кои досега компанијата не ги...


iPhone X чини 999 долари, но колку чини неговата изработка?

Apple се чини дека го има во раце еден од најпрофитабилните смартфони досега. iPhone X ќе се продава по цена од 999 долари за основниот...


Прва споредба меѓу iPhone X и Samsung Galaxy Note 8

Откако Apple го промовираше својот најголем адут во премиум класата iPhone X време е да се направи и првата споредба со исто така моќниот...


Промо фејлот на Face ID не е грешка на iPhone X

При промоцијата на новиот iPhone X, еден од директорите на Apple, Крег Федериги ја имаше честа да го претстави главниот новитет Face ID...


Погледнете ги првите видеа за iPhone 8 и iPhone X

Apple вчера имаше одлична промоција на дури три нови смартфони, од кои два модела на iPhone 8 и сосема новиот iPhone X кој нуди дизајн со...


Apple ќе доминира со новиот iPhone X со тотална моќ

Apple како никогаш досега во една година лансираше дури три супер моќни смартфони, но вистинскиот победник е убедливо iPhone X кој е...


Следете: За прв пат нов iPhone во Стив Џобс театарот

За неколку часа започнува специјалниот промотивен настан на Apple кој за прв пат ќе се одржи во Стив Џобс театарот во Калифорнија веднаш...


Apple ќе овозможи трампa на стар iPhone за новиот iPhone X

Apple од оваа година ќе ја прошири својата програма за лојалност со кој им овозможува на корисниците да го заменат својот стар модел со...


Видео: iPhone X ќе работи со 3D скенер за Face ID

Apple најверојатно во следниот топ модел iPhone X кој се очекува да биде најмоќен и најскап во историјата ќе ги склопи сите иновации кои...


Фото: iPhone X спореден со неговите претходници

RedmondPie објави интересни фотки на кои се гледа модел или прототип на iPhone X сликан до неговите претходници iPhone 7 и iPhone 7 Plus...


Јубилејниот смартфон на Apple ќе биде iPhone X

Apple одбележува 10 години од лансирањето на својот прв смартфон па се уште се води голема полемика како ќе се вика јубилејниот модел кој...

 
Најнови телефони
 
  • P9 Plus
  • P10
  • Galaxy S8 Plus
  • Galaxy S8
  • Note 7
  • Galaxy C7
  • Desire 10 Lifestyle
  • Moto Z
  • 3T
  • NOVA