Новости

iPhone XS Max ќе има поевтини екрани од Samsung

iPhone XS Max ќе има поевтини екрани од Samsung


Samsung Galaxy Note 10 ќе биде со 6.66-инчен 4K екран?!

Кога 4.3-инчениот HTC HD2 беше лансиран во 2009 година, сите велеа дека овој дисплеј не би можел да биде поголем од ова...


iPhone XR ќе се продаде за 50% повеќе од iPhone 8

Apple iPhone XR ќе биде пуштен во продажба следниов петок, а според Роберт Сира, аналитичарот од ...


Apple брзо го реши проблемот со полнењето на iPhone XS

Apple преку брза софтверска надградба го реши проблемот со полнење на батеријата кај дел од моделите на неодамна претставените смартфони...


Постојат 4 различни модели од новите iPhone XS - Кои се најважните разлики меѓу нив

Имаме четири различни модели на iPohne Xs и XS Max, кои Apple ги продава во различни земји и помеѓу нив има големи разлики, а ги имаат...


Зошто iPhone е толку скап?

Извршниот директор на Apple изјави дека видел многу расклопени iPhone телефони и цени за сите компоненти...


iPhone XS има проблем со прием на сигнал и полнењето

iPhone XS и iPhone XS Max имаат проблем со приемот на сигналот и со полнењето, се жалат корисниците. Проблемот со полнењето...


Тестирање на „издржливото стакло“ на новиот iPhone

Apple тврди дека новите iPhone XS и XS Max телефони го имаат најиздржливото стакло досега. Ова тврдење ...


Apple има добивка од 806 долари од iPhone XS Max

Новинарите од TechInsights ја пресметаа цената за изработка на iPhone XS Max со 256GB меморија...


Кој трик го направи Apple со батериите на новите iPhone модели

Apple на својата официјална страница вели дека батеријата на iPhone Xs трае само 30 минути подолго ...


iPhone XS и iPhone XS Max имаат екстра LTE брзини

Apple со пласирањето на новите модели на iPhone XS и iPhone XS Max покажа неколку новитети во хардверот, дизајнот и камерите, но сега...


Тим Кук: Apple цели за да „служи на сите“ со новите iPhone-и

Apple iPhone е сега многу поевтин, но го има и во ултра скапа верзија, која варира од 750 долари до 1.450 долари....


Што им недостасува на новите iPhone смартфони?

Apple вчера имаше многу солидна презентација на трите нови iPhone Xr, Xs и Xs Max смартфони кои работат со импресивниот 7nm A12 Bionic...


Видеа за новите iPhone модели и Apple Watch Series 4

Apple официјално ги откри своите три нови iPhone модели: 5.8-инчениот iPhone XS, 6.5-инчениот iPhone XS Max и ...


Најголемите новости на Apple во 108 секунди!

Вчера известувавме во живо за најголемите новости на Apple во детали. Лансирани се најновите iPhone модели и Apple Watch 4....


Познати цените и датумот на продажба на сите нови iPhone смартфони

Apple нема да чека предолго пред да почне да ги продава штотуку претставените три нови iPhone смартфони од 2018 генерацијата. Први на...


Каква камера имаат новите iPhone Xs и iPhone Xs Max?

iPhone Xs смартфоните има двојна главна камера составена со RGB сензор во боја од 7 мегапиксели со f/2.2 леќа и Infrared камера со...


iPhone Xs Max ќе се вика најголемиот смартфон на Apple

Претходно пишувавме дека 9to5Mac објави фотографии со новиот iPhone Xs, кој изгледа дека сега ќе се вика ...


 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm