Siemens CX70 Emoty

Siemens CX70 Emoty
6.3
6.3
6.3
Вкупно гласови: 4
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.0 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 900 / GSM 1800 / GSM 1900
Мрежа 3G
ОбјавенТрета четвртина на 2004
Големина
Димензии115 x 56 x 24 mm
Тежина116 g
Дисплеј
ТипTFT, 65K бои
Димензии132 x 176 пиксели, 9 линии
 - 5-насочен џојстик
- Логоа за превземање
Звонење, тонови
ТипПолифонични (40 канали)
3.5mm jack
Меморија
Адресар14 полиња со слика
Повици100 бирани, 100 примени, 100 пропуштени
Интерна
Слот за картичка Нема
 - 9.5 MB внатрешна меморија
Податоци
GPRSКласа 10 (4+1/3+2 slots), 32 - 48 kbps
EDGEНема
3G Нема
WLANНема
BluetoothНема
Infrared port Да
USBИма
Камера
Примарна VGA, 640x480 пиксели, видео
Опции
Видео
Секундарна
Додатоци
ПоракиSMS, MMS, Email
ПребарувачWAP 2.0/xHTML
ИгриИма, можност за превземање
Боја Bluewater
- Java, 3D направа за игри
- T9
Конвертор на валути
- Калкулатор
- Штоперица
- Организатор
- надворешен блиц
Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion 750 mAh
Во мирување До 300 часа
РазговорДо 5 часа 30 минути