Philips 580

Philips 580
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.8 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 900 / GSM 1800
Мрежа 3G
Објавен2006, Декември
Големина
Димензии93.3 x 45.6 x 16.4 mm
Тежина96 g
Дисплеј
ТипCSTN, 65K бои
Димензии128 x 160 пиксели
 - Позадини
Звонење, тонови
ТипПолифонски (16 канали)
3.5mm jack
Меморија
АдресарИма
Повици30 примени, повикани и пропуштени повици
Интерна
Слот за картичка Нема
 - 1 MB Корисничка меморија
Податоци
GPRSНема
EDGEНема
3G Нема
WLANНема
BluetoothНема
Infrared port Не
USBНема
Камера
Примарна Нема
Опции
Видео
Секундарна
Додатоци
ПоракиSMS
ПребарувачНема
Игри1
Боја Црна
- FM радио
- T9
- Календар
- Калкулатор
- Конвертор на валути
Батерија
ТипСтандардан батерија, Li-Ion 680 mAh
Во мирување До 600 часа
РазговорДо 6 часа