Philips 290

Philips 290
10
1.0
1.0
Вкупно гласови: 1
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.7 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 900 / GSM 1800
Мрежа 3G
Објавен2007, Април
Големина
Димензии101 x 44.5 x 12.2 mm
Тежина82 g
Дисплеј
ТипTFT, 256K бои
Димензии128 x 160 пиксели, 1.8 инчи
 - Копче со 4-насоки за навигација
Звонење, тонови
ТипПолифонични (64 канали), MP3
3.5mm jack
Меморија
АдресарИма
Повици30 примени, повикани и пропуштени повици
Интерна
Слот за картичка microSD (TransFlash)
 - 6 MB корисничка меморија
Податоци
GPRSНема
EDGEНема
3G Нема
WLANНема
BluetoothНема
Infrared port Не
USBИма
Камера
Примарна VGA, 640x480 pixels, video(160x120)
Опции
Видео
Секундарна
Додатоци
ПоракиSMS, EMS, MMS
ПребарувачWAP 2.0/xHTML
Игри3 embedded
Боја Црна
- MP3 плеер
- Калкулатор
- Календар
Батерија
ТипСтадардна батерија, Li-Ion 620 mAh
Во мирување До 200 часа
РазговорДо 3 часа