Philips Xenium 9@9m

Philips Xenium 9@9m
7.8
6.5
7.8
Вкупно гласови: 4
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.7 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 900 / GSM 1800 / GSM 1900
Мрежа 3G
Објавен2007, Мај
Големина
Димензии105 x 50 x 17.3 mm
Тежина109 g
Дисплеј
ТипTFT touchscreen, 256K бои
Димензии176 x 220 пиксели, 2.5 инчи
 - Препознавач на ракопис
-  Копче со 4-насоки за навигација
- Screensaver-и и позадини
Звонење, тонови
ТипПолифониски (40 канали), MP3
3.5mm jack
Меморија
Адресар1000 записи, повик со слика
Повици30 примени, повикани и пропуштени повици
Интерна
Слот за картичка миниSD
 - 70 MB поделена меморија
Податоци
GPRSКласа 10 (4+1/3+2 slots), 32 - 48 kbps
EDGEНема
3G Нема
WLANНема
BluetoothДа, v2.0 со A2DP
Infrared port Да
USB Да, мини USB
Камера
Примарна 2 MP, 1600x1200 пиксели, видео
Опции
Видео
Секундарна
Додатоци
ПоракиSMS, EMS, MMS, Email
ПребарувачWAP
ИгриИма
Боја Сива, Кафеава
- Java MIDP 2.0
- MP3/MPEG4 плеер
- Организатор
- ENG/CHN и CHN/ENG речник
- Лунарен календар
- Диктафон
- Вграден интерфон
Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Po 1280 mAh
Во мирување До 740 часа
РазговорДо 8 часа 30 минути