Philips 399

Philips 399
6.0
6.0
6.3
Вкупно гласови: 8
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.7 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 900 / GSM 1800
Мрежа 3G
Објавен2007, Јули
Големина
Димензии102 x 49 x 13 mm
Тежина80 g
Дисплеј
ТипTFT екран осетлив на допир, 256K бои
Димензии240 x 320 пиксели, 2.6 инчи
 - препознавач на ракопис
- Screensaver-и и позадини
Звонење, тонови
ТипПолифонични (64 канали), MP3
3.5mm jack
Меморија
Адресарполиња со слики
Повици30 примени, повикани и пропуштени повици
Интерна
Слот за картичка microSD (TransFlash)
 - 11 MB поделена меморија
Податоци
GPRSКласа 10 (4+1/3+2 slots), 32 - 48 kbps
EDGEНема
3G Нема
WLANНема
BluetoothДа, v2.0 со A2DP
Infrared port Не
USB Да, мини USB
Камера
Примарна 1.3 MP, 1280 x 1024 пиксели, видео(160x120)
Опции
Видео
Секундарна
Додатоци
ПоракиSMS, EMS, MMS
ПребарувачWAP
ИгриИма
Боја Црна, црвена
- Java MIDP 2.0
- MP3/MPEG4 плеер
- ENG/CHN и CHN/ENG речник
- Диктафон
- Вграден интерфон
Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion 820 mAh
Во мирување До 240 часа
РазговорДо 3 часа