Philips Xenium 9@9z

Philips Xenium 9@9z
10
10
10
Вкупно гласови: 1
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.8 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 900 / GSM 1800
Мрежа 3G
Објавен2007, Август
Големина
Димензии95.5 x 42.5 x 16.1 mm
Тежина74.5 g
Дисплеј
ТипCSTN, 65K бои
Димензии128 x 128 пиксели, 1.46 инчи
 - Screensaver-и и позадини
Звонење, тонови
ТипPolyphonic (16 channels), MP3
3.5mm jack
Меморија
АдресарИма
Повици30 примени, повикани и пропуштени повици
Интерна
Слот за картичка Нема
 
Податоци
GPRSНема
EDGEНема
3G Нема
WLANНема
BluetoothНема
Infrared port Не
USB Да, мини USB
Камера
Примарна Нема
Опции
Видео
Секундарна
Додатоци
ПоракиSMS, EMS, MMS
ПребарувачWAP
Игри2 вградени
Боја Бела
- FM радио
- Организатор
- Калкулатор
- Диктафон
- T9
Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion 900 mAh
Во мирување До 720 часа
РазговорДо 8 часа