Philips 598

Philips 598
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.7 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 900 / GSM 1800 / GSM 1900
Мрежа 3G
Објавен2007, Март
Големина
Димензии83 x 43.1 x 20.2 mm
Тежина82 g
Дисплеј
ТипTFT, 256K бои
Димензии176 x 220 пиксели, 28 x 35 mm
 - Втор надворешен OLED, монохромацки дисплеј (64 x 64 пиксели)
Звонење, тонови
ТипПолифонични (64 канали), MP3
3.5mm jack
Меморија
Адресар1000 записи, повик со слика
Повици30 примени, повикани и пропуштени повици
Интерна
Слот за картичка microSD (TransFlash)
 - 128 MB вградена корисничка меморија
Податоци
GPRSКласа 10 (4+1/3+2 slots), 32 - 48 kbps
EDGEНема
3G Нема
WLANНема
BluetoothИма
Infrared port Да
USBИма
Камера
Примарна 1.3 MP, 1280 x 1024 пиксели, видео(QCIF)
Опции
Видео
Секундарна
Додатоци
ПоракиSMS, MMS, Email, Instant Messaging
ПребарувачWAP 2.0/xHTML
Игри2
Боја Црна
- Java MIDP 2.0
- T9
- MP3 плеер
- Калкулатор
- Организатор
- Диктафон
Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion 580 mAh
Во мирување До 300 часа
РазговорДо 4 часа