Philips 692

Philips 692
8.0
8.0
8.0
Вкупно гласови: 1
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.7 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 900 / GSM 1800
Мрежа 3G
Објавен2008, Јануари
Големина
Димензии104 x 48 x 14.9 mm
Тежина102 g
Дисплеј
ТипTFT екран осетлив на допир, 256K бои
Димензии240 x 320 пиксели, 2.4 инчи
 - Препознавач на ракопис
- Screensaver-и и позадини
Звонење, тонови
ТипПолифонични (64 канали), MP3
3.5mm jack
Меморија
АдресарПолиња со слика
Повици30 примени, повикани и пропуштени повици
Интерна
Слот за картичка microSD (TransFlash), до 2 GB подржува
 - 11 MB поделена меморија
Податоци
GPRSКласа 10 (4+1/3+2 slots), 32 - 48 kbps
EDGEНема
3G Нема
WLANНема
BluetoothДа, со A2DP
Infrared port Не
USB Да, мини USB
Камера
Примарна 1.3 MP, 1280 x 1024 пиксели, видео
Опции
Видео
Секундарна
Додатоци
ПоракиSMS, EMS, MMS
ПребарувачWAP
ИгриИма
Боја Црна
- Java MIDP 2.0
- MP3/MPEG4 плеер
- ENG-CHN, CHN-ENG речник
- Интернационален конвертор
- Интернационален часовник
- Калкулатор
- Календар
- Штоперица
- Вграден интерфон
Батерија
Тип
Во мирување
Разговор