BlackBerry Pearl 8110

BlackBerry Pearl 8110
6.0
5.8
6.0
Вкупно гласови: 10
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.0 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3G
Објавен2008, Јануари
Големина
Димензии107 x 55 x 14 mm
Тежина91 g
Дисплеј
Тип65K бои
Димензии240 x 260 пиксели
 - QWERTY тастатура
- Позадини
Звонење, тонови
ТипПолифонични (32 канали), MP3
3.5mm jack
Меморија
АдресарИма
ПовициИма
Интерна
Слот за картичка микроSD (TransFlash)
 - 64 MB меморија
Податоци
GPRSИма
EDGEИма
3G Нема
WLANНема
BluetoothДа, v2.0 со A2DP
Infrared port Не
USBИма
Камера
Примарна 2 MP, 1600x1200 пиксели, видео, блиц
Опции
Видео
Секундарна
Додатоци
ПоракиSMS, MMS, Email, Инстант пораки
ПребарувачHTML
ИгриИма, можност за превземање
Боја Црна, сина
- Вграден GPS
- Java
- Прелистувач на документи (Word, Excel, Powerpoint, PDF)
- Media плеер
- SureType софтвер за тастатурата
- Организатор
- Калкулатор
- Вграден интерфон
- 3.5 mm стерео приклучок
Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion 900 mAh
Во мирување До 360 часа
РазговорДо 4 часа 10 минути