LG GS200

LG GS200
5.0
5.0
5.0
Вкупно гласови: 1
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.5 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2G2G GSM 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3G
Објавен2009
Големина
Димензии106 x 48 x 13.8 mm
Тежина85 g
Дисплеј
ТипTFT, 256K бои
Димензии176 x 220 пиксели, 2.0 инчи
Звонење, тонови
ТипMP3 рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Адресар1000 записи, повик со слика
Повици50 појдовни, 50 дојдовни, 50 пропуштени
Интерна
Слот за картичка microSD (TransFlash) до 8GB
 
Податоци
GPRSClass 10 (4+1/3+2 slots), 32 - 48 kbps
EDGEНема
3G Нема
WLANНема
Bluetoothv2.1 со A2DP
Infrared port Не
USBv2.0
Камера
Примарна 1.3 MP, 1280 x 1024 пиксели
Опции
Видео
Секундарна
Додатоци
GPSНема
РадиоFM радио со RDS, FM снимањe, вградена антена
ПоракиSMS, MMS, Email
ПребарувачWAP 2.0/xHTML
ИгриИма
Боја Црна

- MP3/WAV/eAAC+ player 
- MP4/H.264 player 
- Oрганизатор 
- Диктафон 
- T9

Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion 1100 mAh
Во мирување До 550 часа
РазговорДо 6 часа и 30 минути