LG GD580 Lollipop

LG GD580 Lollipop
1.0
1.0
1.0
Вкупно гласови: 1
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.6 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2G2G GSM 900 / 1800 / 1900 3G HSDPA 2100
Мрежа 3G
Објавен2010, Јануари
Големина
Димензии108.3 x 51.5 x 13.4 mm
Тежина103.5 g
Дисплеј
ТипTFT, 256K бои
Димензии240 x 400 пиксели, 2.8 инчи
Звонење, тонови
ТипMP3 рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Адресар1000 записи, повик со слика
Повици10 појдовни, 10 дојдовни и 10 пропуштени
Интерна
Слот за картичка microSD (TransFlash) до 8GB
 

Внатрешна - Внатрешна

Податоци
GPRSClass 10 (4+1/3+2 slots), 32 - 48 kbps
EDGEClass 10, 236.8 kbps
3G HSDPA 3.6 Mbps
WLANНема
Bluetoothv2.0 со A2DP
Infrared port Не
USBv2.0
Камера
Примарна 3.15 MP, 2048x1536 пиксели; Секундарна камера; Видео
Опции
Видео
Секундарна
Додатоци
GPSНема
РадиоСтерео FM радио со RDS
ПоракиSMS, MMS, Email
ПребарувачWAP 2.0/xHTML, HTML
ИгриИма
Боја Сина, розова, црна

- MP3/WAV/WMA/AAC+ player 
- MP4/H.263/H.264/WMV player 
- Oрганизатор 
- T9

Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion 800 mAh
Во мирување До 250 часа
РазговорДо 3 часа