LG BL40 Chocolate

LG BL40 Chocolate
6.6
6.4
6.4
Вкупно гласови: 5
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.8 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2G2G GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 3G HSDPA 900 / 210
Мрежа 3G
Објавен2009, Август
Големина
Димензии128 x 51 x 10.9 mm
Тежина129 g
Дисплеј
ТипTFT на допир, 16M бои
Димензии345 x 800 пиксели, 4.01 инчи
 

- Акцелерометар за автоматско ротирање
- Осетлив сензор за автоматско заклучување
- Multi-touch
- Отпорен на гребаници

Звонење, тонови
ТипПревземање полифони, mp3 рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Адресар1000 записи, повик со слика
ПовициИма
Интерна
Слот за картичка microSD, до 32GB
 

Внатрешна - 1.1 GB

Податоци
GPRSClass 10 (4+1/3+2 slots), 32 - 48 kbps
EDGEClass 10, 236.8 kbps
3G HSDPA 7.2 Mbps
WLANWi-Fi 802.11 b/g, DLNA
BluetoothИма, v2.1 со A2DP
Infrared port Не
USBИма, v2.0 microUSB
Камера
Примарна 5 MP, 2560 x 1920 пиксели; Автофокус, - Schneider-Kreuznach оптика, - LED блиц; Секундарна камера VGA; Видео
Опции
Видео
Секундарна
Додатоци
OS
GPSИма со поддршка на A-GPS
РадиоStereo FM радио со RDS, сп FM предавател
ПоракиSMS, EMS, MMS, Email, IM
ПребарувачWAP 2.0/xHTML, HTML
ИгриИма, со можност за симнување
Боја Црна

- MP4/DivX/XviD/H.263 плеер
- MP3/WAV/eAAC+ плеер
- 3D галерија
- Прелистувач за документи 
- Организер
- ТВ излез
- T9

Батерија
ТипLi-Ion 1000 mAh
Во мирување До 400 часа (2G) / До 370 часа (3G)
РазговорДо 6 часа (2G) / До 5 часа 30