LG CF360

LG CF360
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.7 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2G2G GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 3G HSDPA 850 / 190
Мрежа 3G
Објавен2009, февруари
Големина
Димензии101 x 48 x 17 mm
Тежина100g
Дисплеј
ТипTFT, 65K бои
Димензии240 x 320 пиксели, 2.0 инчи
Звонење, тонови
ТипMP3 рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Адресар500 записи, повик со слика
ПовициИма
Интерна
Слот за картичка microSD до 8GB
 

Внатрешна - 10 MB

Податоци
GPRSClass 10 (4+1/3+2 slots), 32 - 48 kbps
EDGEClass 10, 236.8 kbps
3G HSDPA 3.6 Mbps
WLANНема
Bluetoothv2.0 со A2DP
Infrared port Не
USBv2.0
Камера
Примарна 1.3 MP, 1280 x 1024 пиксели
Опции
Видео
Секундарна
Додатоци
GPSA-GPS (US верзија само)
РадиоНема
ПоракиSMS, MMS, Email
ПребарувачWAP 2.0/xHTML
ИгриИма
Боја Црвена, сина

- MP3/eAAC+/WMA player 
- MP4/H.263/H.264/WMV player 
- Oрганизатор 
- Диктафон 
- T9

Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion 900 mAh
Во мирување До 250 часа
РазговорДо 3 часа