LG KU2100

LG KU2100
5.0
5.0
5.0
Вкупно гласови: 1
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.7 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2G2G GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 3G HSDPA 900 / 210
Мрежа 3G
Објавен2010, Јануари
Големина
Димензии109.8 x 53.4 x 12.9 mm
Тежина121 g
Дисплеј
ТипTFT резистивен екран осетлив на допир, 256K бои
Димензии240 x 400 пиксели, 3.0 инчи
 

- "S-Class" Touch UI 
- Акцелеметарски сензор

Звонење, тонови
ТипMP3 рингтонови
3.5mm jack
Меморија
АдресарНеограничен, повик со слика
ПовициНеограничен
Интерна
Слот за картичка microSD, до 16GB
 
Податоци
GPRSClass 10 (4+1/3+2 slots), 32 - 48 kbps
EDGEClass 10, 236.8 kbps
3G HSDPA, 7.2 Mbps; HSUPA, 2.0 Mbps
WLANWi-Fi 802.11b/g
BluetoothИма, v2.1 со A2DP
Infrared port Не
USBИма, microUSB
Камера
Примарна 5 MP, 2592х1944 пиксели, автофокус
Опции
Видео
Секундарна
Додатоци
OSMicrosoft Windows Mobile 6.5 Professional
CPUQualcomm MSM7201A 528 MHz процесор
GPSИма, со A-GPS поддршка
РадиоНема
ПоракиSMS , MMS, Email, IM
ПребарувачWAP 2.0/xHTML, HTML
ИгриИма
Боја Црна

- T-DMB емитување 
- MP4/H.263/H.264/WMV плеер 
- MP3/WAV/eAAC+/WMA плеер 
- Организатор 
- Pocket Office (Word, Excel, PowerPoint, OneNote, PDF viewer) 
- Диктафон 
- T9

Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion 1500 mAh
Во мирување До 300 часа
РазговорДо 5 часа