LG Town GT350

LG Town GT350
7.0
5.5
7.5
Вкупно гласови: 2
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.7 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2G2G GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3G
Објавен2010, Февруари
Големина
Димензии107.5 x 52.5 x 15.9 mm
Тежина125 g
Дисплеј
ТипTFT резистивен екран осетлив на допир, 256K бои
Димензии240 x 400 пиксели, 3.0 инчи
 

- QWERTY тастатура

Звонење, тонови
ТипMP3 рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Адресар1000 записи, повик со слика
ПовициИма
Интерна
Слот за картичка microSD, до 8GB
 

Внатрешна - 56 MB 

Податоци
GPRSClass 12 (4+1/3+2/2+3/1+4 slots), 32 - 48 kbps
EDGEClass 12
3G Нема
WLANНема
BluetoothИма, v2.0 со A2DP
Infrared port Не
USBИма, v2.0 microUSB
Камера
Примарна 2 MP, 1600x1200 пиксели
Опции
Видео
Секундарна
Додатоци
GPSНема
РадиоСтерео FM радио, FM трансмитер
ПоракиSMS , MMS, Email
ПребарувачWAP 2.0/xHTML, HTML
ИгриИма
Боја Сина, виолетова, светло сребрена, црна

- Social networking integration with live updates 
- MP3/AAC+ плеер 
- MP4/H.263 плеер 
- Преглед на документи(DOC, XLS, PPT, PDF) 
- Организатор 
- Диктафон 
- T9

Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion 950 mAh
Во мирување До 440 часа
РазговорДо 5 часа 30 мин