LG Optimus 2X

LG Optimus 2X
8.3
7.8
8.0
Вкупно гласови: 33
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.2 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3G
ОбјавенФевруари 2011
Големина
Димензии123.9 x 63.2 x 10.9 mm
Тежина139 g
Дисплеј
ТипIPS LCD capacitive екран осетлив на допир, 16M бои
Димензии480 x 800 pixels, 4.0 инчи
 

- Gorilla Glass дисплеј

Звонење, тонови
ТипMP3 рингтонови
3.5mm jack
Меморија
АдресарНеограничено, со слика
ПовициНеограничено
Интерна
Слот за картичка microSD, up to 32GB
 

8 GB внатрешна меморија

Податоци
GPRSИма
EDGEИма
3G HSDPA, 10.2 Mbps; HSUPA, 5.76 Mbps
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, DLNA, Wi-Fi hotspot
Bluetoothv2.1 со A2DP
Infrared port Не
USBИма, microUSB v2.0
Камера
Примарна 8 MP, 3264x2448 pixels, autofocus, LED flash, видео
Опции
Видео
Секундарна
Додатоци
OSAndroid OS, v2.2 (Froyo)
CPUDual-core 1GHz ARM Cortex-A9 proccessor, ULP
RAM512 MB
GPSИма, со A-GPS поддршка
РадиоСтерео FM радио со RDS
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML
ИгриИма + можност за превземање
Боја Црна

- HDMI порта
- Google Search, Maps, Gmail
- Дигитален компас
- YouTube, Google Talk
- DivX/Xvid/MP4/H.264/H.263/WMV плеер
- MP3/WAV/WMA/eAAC+ плеер
- Едитор за документи
- Организер
- Adobe Flash 10.1 поддршка
- Гласовни команди

Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Po 1500 mAh
Во мирување До 400 часа
РазговорДо 7 часа 50 мин