BlackBerry Bold Touch 9900

BlackBerry Bold Touch 9900
8.8
8.5
8.4
Вкупно гласови: 11
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.2 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3G Tri-Band HSDPA
ОбјавенМај 2011
Големина
Димензии115 x 66 x 10.5 mm
Тежина130 g
Дисплеј
ТипTFT екран на допир
Димензии640 x 480 пиксели, 2.8 инчи
 

- QWERTY тестатура

- Команди на допир

- Акцелераторски сензор за авто-ротирање

Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
АдресарНеограничено
ПовициДа
Интерна8GB внатрешна
Слот за картичка microSD, до 32GB
 
Податоци
GPRSИма
EDGEИма
3G HSDPA 14.4Mbps, HSUPA
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, dual-band, Wi-Fi hotspot
BluetoothДа, v2.1 со A2DP, EDR
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 5 MP, 2592 x 1944 пиксели, aвтофокус, LED блиц
Опции
Видео Да, 720p
Секундарна Не
Додатоци
OSBlackBerry OS 7.0
CPU1.2GHz процесор
RAM768 MB
GPSДа, со A-GPS подршка, BlackBerry мапи
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML
ИгриИма + можност за превземање
Боја Црна

- NFC подршка

- BlackBerry мапи

- Дигитален компас

- Уредувач на документи (Word, Excel, PowerPoint), PDF viewer

- MP4/WMV/H.263/H.264 player

- MP3/eAAC+/WMA player

- Организер

- Говорни пораки

-Предвидливо внесување на текст

Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion 1230 mAh
Во мирување
Разговор