LG Optimus LTE SU640

LG Optimus LTE SU640
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.7 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GCDMA 800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 2100 / LTE
ОбјавенОктомври 2011
Големина
Димензии132.9 x 67.9 x 10.4 mm
Тежина135 g
Дисплеј
ТипHD-IPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии720 x 1280 пиксели, 4.5 инчи (~326 ppi густина на пиксели)
 

- Сензор за автоматско исклучување

- Команди на допир 

- Multi-touch метод

- Gyro сензор

Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
АдресарНеограничено
ПовициНеограничено
Интерна4 GB
Слот за картичка microSD, до 32GB, 16GB вклучени
 
Податоци
GPRSНема
EDGEНема
3G HSDPA, HSUPA, LTE
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, DLNA, Wi-Fi hots
BluetoothДа, v3.0 со A2DP, HS
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 8 MP, 3264x2448 пиксели, автофокус , LED блиц
Опции
Видео Да
Секундарна Да, 1.3 MP
Додатоци
OSAndroid OS, v2.3 (Gingerbread)
CPU1.5 GHz Scorpion процесор со две јадра, Adre
RAM1 GB
GPSДа, со A-GPS подршка
РадиоStereo FM радио со RDS
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Mail, IM, RSS
ПребарувачWAP 2.0/xHTML, HTML
ИгриИма
Боја Црна

- T-DMB TV tuner

- HDMI port

- Дигитален компас

- SNS апликации

- MP4/H.264 player

- MP3/eAAC+ player

- Уредувач/прелистувач на документи

- Организер 

- Говорни команди/бирања/пораки 

- Предвидливо внесување на текст

Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion 1830 mAh
Во мирување
Разговор