LG Jil Sander Mobile

LG Jil Sander Mobile
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.8 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 900 / 1900 / 2100
ОбјавенОктомври 2011
Големина
Димензии123 x 61.5 x 11.9 mm
Тежина-
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 16M бои
Димензии480 x 800 пиксели, 3.8 инчи (~246 ppi густина на пиксели)
 

- Multi-touch метод

- Сензор за авто-ротирање

- Сензор за автоматско исклучување

Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
АдресарНеограничено
ПовициНеограничено
Интерна16GB
Слот за картичка Нема
 
Податоци
GPRSИма
EDGEИма
3G HSDPA, 7.2 Mbps; HSUPA, 5.76 Mbps
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, DLNA
BluetoothДа, v2.1 со A2DP, EDR
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 5 MP, 2592 x 1944 пиксели, автофокус, LED блиц
Опции
Видео Да, 720p@24fps
Секундарна Не
Додатоци
OSMicrosoft Windows Phone 7.5 Mango
CPU1 GHz Scorpion процесор, Adreno 200 GPU, Qua
GPSДа, со A-GPS подршка
РадиоStereo FM радио
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML
ИгриИма+ можност за превземање
Боја Црна

- SNS интеграција 

- Дигитален комас

- Прелистувач/Уредувач на документи

- MP4/WMV player

- MP3/WAV/WMA/eAAC+ player

- Организер 

-Говорни пораки

- Предвидливо внесување на текст

Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion 1500 mAh
Во мирување
Разговор