LG Prada 3.0

LG Prada 3.0
7.3
7.3
7.2
Вкупно гласови: 9
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.1 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 900 / 1900 / 2100
ОбјавенДекември 2011
Големина
Димензии127.5 x 69 x 8.5 mm
Тежина-
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допи, 16M бои
Димензии480 x 800 пиксели, 4.3 инчи (~217 ppi густина на пиксели)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, полифонски мелодии
3.5mm jackДа
Меморија
Адресар-
Повици-
Интерна8 GB
Слот за картичка microSD, до 32GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G -
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n, Wi-Fi hotspot
BluetoothДа, v3.0 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 8 MP, 3264x2448 пиксели, автофокус, LED flash
Опции
Видео Да, [email protected]
Секундарна Да, 1.3 MP
Додатоци
OSAndroid OS, v2.3 (Gingerbread)
CPUПроцесор со две јадра 1 GHz Cortex-A9
GPSДа, со A-GPS подршка
РадиоStereo FM радио со RDS
ПоракиSMS , MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML
Игри
Боја Црна

- SNS интеграција

- Google Search, Maps, Gmail

- YouTube, Google Talk

- DivX/MP4/H.264/H.263 player

- MP3/WAV/eAAC+ player

- Прелистувач на документи

-Организер

-Говорни пораки/команди

- Предвидливо внесување на текст

Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion 1540 mAh
Во мирување
Разговор