HTC Titan II

HTC Titan II
7.3
7.3
7.3
Вкупно гласови: 3
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.2 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 850 / 1900 / 2100
ОбјавенЈануари 2012
Големина
Димензии132 x 69 x 13 mm
Тежина147 g
Дисплеј
ТипS-LCD екран на допир, 16M бои
Димензии480 x 800 пиксели, 4.7 инчи (~199 ppi густина на пиксели)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
АдресарНеограничено
ПовициДа
Интерна
Слот за картичка Не
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G -
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, DLNA
BluetoothДа
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 16 MP, 4640 x 3480 пиксели, автофокус,двоен-LED блиц
Опции
Видео Да, [email protected]
Секундарна Да, 1.3 MP
Додатоци
OSMicrosoft Windows Phone 7.5 Mango
CPU1.5 GHz Scorpion
GPSДа, со A-GPS подршка, Bing мапи
РадиоStereo FM радио со RDS
ПоракиSMS , MMS, Email, Push Email
ПребарувачHTML5, Adobe Flash
Игри
Боја Црна

- SNS интеграција

- MP3/WAV/WMA/eAAC+ player

- MP4/WMV/H.264/H.263 player

- Уредувач/прелистувач на документи

- Говорни команди/бирања

- Предвидливо внесување на текст

Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion 1730 mAh
Во мирување
Разговор